• Opinion

  Elita opinioniste

  “Thesari” mendor i njeriut bazohet mbi tre shtylla: mendimi, debati dhe shkrimet. Ndërmjet këtyre shtyllave ka lidhshmëri përplotësuese si nga...

 • Opinion

  Lulzim, bëji një nder PD-së nëse do largohesh! Merri me vete dhe të gjithë maskarenjtë

  PD-ja sot ka nevojë për një ristrukturim nga baza jo nga kryesia. Sot në PD mungojnë shtresëzimet sociale të qëndrueshme. Janë keto shtresa apo...

 • Opinion

  Mos ja vini re Ilir Metës, Shehrazadja i ka hyrë nën lëkurë! Le ta lëmë të qetë në 'çmendinën' e tij

  Ka 30 vite që bën korrupsion, plaçkitje, zhdukje dëshmitarësh, shantazh, intriga, plane destabilizuese, pastrim parash, fshehje pasurie, mashtrim...

 • Kronikë

  FAKSIMILE/ Kur Genc Ruli spiunonte shokun e fëmijërisë: Është djalë i mirë, por ankohet se lodhet e paguhet pak

  Si ishte ajo puna me ish- spiunët që tha Basha? Kur Genc Ruli i dilte dëshmitar shokut të tij. Në vitin 1979, Genc Ruli, është thirrur të dëshmojë...

 • Opinion

  Besimi tek opozita, më falni tek kush opozitë?!

  Ne kete kohe kur shoqerine shqiptare e ka mberthyer incesiti, perdhunimi, skamja, varferia, vrasja, rrembimi, triloli, korrupsioni, ikja, emigrimi.

 • Opinion

  Besimi tek opozita, më falni tek kush opozitë?!

  Kur shikon sesi drobitet opozita per te bindur shqiptarët se eshte zgjedhja me e mire te vjen te pyesesh. Cfare mund te beje opozita per krimin?...

 • Opinion

  Lulzim mos kopjo Ramën për 'burgun ndaj të korruptuarve'! As Sali Berisha, e as Ilir Meta s’janë arrestuar

  Asgjë! Asnjë arrestim deri më sot. Sali Berisha u denua për shpifje ndaj mbesës së Beqir Ballukut. Por aman…… nuk i hyri gjëmb në këmbë për...

 • Opinion

  Ilir Meta urdhëroi zagarët e tij në media të sulmojnë Bashën! Luli s’duhet të vendosë kandidatë të LSI në listat e PD

  Mediat pranë LSI-së i kanë hapur një luftë të heshtur Lulzim Bashës. Takimi i fundit me ambasadoren Amerikane, ka tërbuar çiftin Meta. Ilir Meta...

 • Opinion

  'Fëmijët' e politikës shqiptare dhe stacioni 'Shqipëria si Europa'

  Sot në Shqipëri “zezakun e shtëpisë” e ka zëvendësuar ai që përfiton nga politika. “Zezakët e shtëpisë” sot janë fëmijët e Ilir Metës, që...