• Elisa Spiropali: Fytyra e zezë e tradhtisë

  Njeriu që në emër të pushtetit bëri kurban partinë e tij edhe shqiptarët i pa si mjete për arritjen e ëndrrës së tij për pushtet absolut me çdo...

 • Elisa Spiropali: Evropa fati ynë, zgjedhje dhe zgjidhje

  Evropa është fat. Është zgjedhje dhe zgjidhje. Është më shumë se gjeografi dhe jo më pak se një ëndërr. Evropa është mohimi i një të shkuare të...

 • Nga Gërdeci në Gërdec

  Si e keni ndërmend të hyni në tempullin e qeverisjes ju shakaxhinjtë e politikës?

 • Spiropali: Negociatat dhe ca lakenj të paturpshëm që falenderojnë Macronin

  Reagimi i fortë i Departamentit Amerikan të Shtetit shprehu zhgënjimin mbi këtë vendim të padrejtë duke provuar kështu se Amerika do vazhdojë të...

 • Një replikë e detyruar me vulgun dhe banalitetin politik në Kuvend

  Nuk na intereson se ç’bëni ju me partinë tuaj, por na intereson gjendja e opozitës shqiptare. E paimagjinueshme që edhe në këtë foltore, ashtu si...