• Shëndeti

  Intervista/ Mbi 22 % e fëmijëve të prekur nga obeziteti, pediatrja: Kujdes në përzgjedhjen e ushqimit për fëmijët

  Obeziteti është një fenomen që po prek fëmijët çdo ditë e më shumë, duke u kthyer kështu në një shqetësim. Kjo pasi obeziteti ndikon si në mënyrën...

 • Shëndeti

  Dermatologia: Ruhuni nga dielli gjatë verës! Djegiet e rënda kthehen në kancer të lëkurës

  Sëmundjet e lëkurës gjate sezonit veror, gjithmonë kanë prirje që të rriten, kjo e ndikuar nga dielli dhe nga infeksionet që merren gjatë...

 • Sociale

  Maturantët zhvillojnë provimin e fundit/ PD: U nxorën tezat

  36,220 maturantë i janë nënshtruar ditës së sotme, provimit me zgjedhje, duke përmbyllur kështu dhe ciklin e maturës shtetërore 2019. Edhe kësaj...

 • Sociale

  Makthi në autobusë në verë, qytetarët marrin vendimin 'drastik'

  E megjithatë duket se linjat që funksionojnë në Tiranë nuk i respektojnë rregullat e vendosura nga Bashkia, për të mundësuar një transport sa më...

 • Kronikë

  Sa të burgosur ka në Shqipëri? Lejet dhe kriteret e përfitimit/ Flet për Report Tv zv.drejtori, Sufaj

  Çdo i burgosur në vendin tonë, gëzon të drejtën për të përfituar leje, kjo pasi të përmbushë disa kritere. Por ka dhe raste kur të burgosurit nuk...

 • Sociale

  Shqiptarët po martohen shumë të rinj, sociologu Tushi: Ata që i jepen tundimit nuk kanë lidhje jetëgjatë

  Shqiptarët vijojnë  të martohen në një moshë më të re, duke mos hequr dorë nga tradita . Për këtë çështje, ka folur për Report Tv, sociologu Gëzim...

 • Politikë

  Anulimi i zgjedhjeve/ Qytetarët: Meta vetë e vulosi, vetë e baltosi, t'i vendosë gishtin kokës

  Kriza politike ka përfshirë prej disa kohësh vendin tonë, por kulmi ka arritur me vendimin e presidentit Ilir Meta, i cili vendosi të anulonte...

 • Kronikë

  FRONTEX me 'dorë të hekurt' në kufirin shqiptaro-grek, Merkaj: Janë arrestuar 229 emigrantë

  Që nga 22 maji, ditë kjo që janë vendosur forcat e FRONTEX përgjatë kufirit shqiptaro-grek, janë kapur 229 emigrantë, që kanë tentuar të kalojnë...

 • Kronikë

  Vapa 'deh' shoferët! Eksperti: Përse shtohen aksidentet në verë...Shqiptarët nuk dinë të ecin në rrethrrotullim /VIDEO-Intervista

  Kur jemi në nisje të sezonit veror, numri i aksidenteve është një çështje shqetësuese, pasi nga viti në vit, pikërisht në sezonin e verës ka një...

 • Kronikë

  Sa aksidente numërohen në Shqipëri nga viti 1947?! Si ka ndryshuar trendi me rënien e komunizmit

  Në harkun kohor të viteve 1947- 2018 në Shqipëri janë regjistruar 34619 aksidente rrugore me pasojë vdekjen e 11429 shtetasve dhe plagosjen  21...