• Dosje

  ‘Ju ishit si dy ‘pokeristë’ të regjur, por kur acarohej pacienti juaj, që quhej Enver…’, letra e panjohur e Dr. Isuf Kalos, për mjekun e diktatorit

  Ishte një kohë, kur njerëzit emocionoheshin nga letrat e shkruara. Megjithëse i kam tani mbi tavolinë, një tufë prej 40 letrash të komunikimit mes...

 • Opinion

  Isuf Kalo: Shahin Kadareja që njoha unë

  Një çast mbeta pa frymë. Një lëmsh më shtrëngoi kraharorin. Pash befas në kompjuter lajmin e ndarjes nga jeta të mikut dhe kolegut tim të shquar...

 • Shëndeti

  Koronavirusi, mjeku Isuf Kalo apel diabetikëve: Si të veproni gjatë vetizolimit

  Rini gjatë kësaj periudhe të vetizoluar në shtëpi. Pini ujë shpesh edhe pa patur etje, kryeni lëvizje brenda banesës. Është plotësisht e mundur që...

 • Opinion

  Koronavirusi/ Një këshillë e vyer dhe mesazh për politikanët nga doktor Isuf Kalo

  Në këto ditë kur pandemia e virusit Covid-19 i shtriu kthetrat edhe në vendin tonë mendoj se është koha të jemi të gjithë të bashkuar ndaj këtij...