• Opinion

  Astrit Patozi: Dëmi është bërë njësoj, cilido qoftë vendimi për Ilir Metën

  Vendimi i nesërm i Gjykatës Kushtetuese për shkarkimin ose mosshkarkimin e Presidentit të Republikës nuk është aspak i lehtë për t'u parashikuar....

 • Opinion

  Kohë për “dasëm” ke gjetur, o Lulzim

  Eh mor Lul, e di që nuk e ke problem të bëhesh qesharak, por prapë duhet një masë për ta ruajtur veten. E paske rikthyer prapë atë shpikjen për...

 • Opinion

  Deklarata e Palokës shpjegon dy Kuvende të PD-së

  Deklarata e pafajshme dhe e sinqertë Palokës nuk ka ndonjë vlerë juridike, që mund të përmbysë balancat, dhe as mund të përdoret si një dëshmi me...

 • Opinion

  Të ndarë janë më ‘trima’ dhe më të fortë

  Për të kuptuar se çfarë i kanë bërë Partisë Demokratike këta dy “legjendat”, që po kacafyten sot për logon, nuk ka nevojë për shumë histori dhe...

 • Opinion

  Astrit Patozi: Të gjitha në një ditë…

  Ndërkohë që Sulltani i Turqisë pritej me nderime të larta në Tiranë, Presidenti i Shqipërisë, pothuajse i braktisur prej të gjithëve kishte vajtur...

 • Opinion

  Astrit Patozi: Ta gëzojnë 'fitoren', se e kanë merituar plotësisht

  Përfundimi janë skenat e sotme, që do të turpëronin edhe fiset e xhunglave afrikane, që ende nuk kanë dalë nga rendi primitiv, për shkak të...

 • Opinion

  Astrit Patozi: Kemi ndërtuar një shtet prej letre

  Me gjithë respektin për “foltoret”, që kanë marrë të gjithë vëmendjen e publikut këto kohë, por kjo është prova më e rëndë se kemi ndërtuar një...

 • Opinion

  Astrit Patozi: Koha është e pamëshirshme

  Kur u thoja qysh në nisje të sherrit se nuk kishin rrugë tjetër, veçse të ndaheshin, më shikonin të çuditur, të mërzitur dhe me...

 • Opinion

  Heshtja që flet dhe i bën njësoj përgjegjës

  Tani që Gjykata Kushtetuese shpalli vendimin për rrëzimin e kërkesës, që kontestonte zgjedhjet lokale të qershorit 2019, del më e qartë panorama e...

 • Opinion

  Jo çdo e keqe vjen për keq

  Kot e kanë dënuar aq rëndë me mospirje kafeje ambasadoren amerikane Yuri Kim. Se me ato që po shohim dhe dëgjojmë, “non grata” ia paska vlejtur...