• Opinion

  Roland Qafoku: Opozita në duart e Ilir Metës

  Ilir Meta bëri një lëvizje për t’i lënë të lirë rrjedhën e ngjarjeve në PD. Ai ka jo vetëm eksperiencën por edhe sensin e nuhatjes për të...

 • Opinion

  Opozita në duart e Ilir Metës

  I vetmi justifikim i fortë dhe i besueshëm për mungesën e Ilir Metës në protestën e 20 shkurtit do të ishte një takim i tij në zyrën ovale të...

 • Opinion

  Përse SHBA dërgon për herë të 6-të një sekretar shteti në Shqipëri?

  Sa herë që një shef diplomacie amerikane ka vënë këmbët në tokën tonë, ajo ka qenë e lidhur me një ngjarje madhore për Shqipërinë dhe shqiptarët...

 • Opinion

  E ardhmja e opozitës me Berishën në arrest shtëpie

  Pas izolimit të Sali Berishës me masë arresti, ajo që pritet me interes është si do të  funksionojë Partia Demokratike në të ardhmen? A do ta...

 • Sociale

  VIDEO/ ‘Ëndrrat përfunduakan në trotuar’, lotët e profesor Robert Radojas kur pa ish-studenten e tij të këndonte në rrugë

  Ka qenë një moment prekës për profesorin e njohur të muzikës, mjeshtrin e madh Robert Radoja, mbrëmë në...

 • Opinion

  Java që pritet të përmbysë karrierën e Sali Berishës

  E hëna në Komisionin e Mandateve dhe e enjtja në seancë plenare do të jenë dy ditët që Sali Berisha do të donte të mos i kishte në CV-në e...

 • Opinion

  Roland Qafoku: Përse Federata e Opozitës është e destinuar të dështojë

  Kaloi pa shumë bujë dhe pa shumë rëndësi një zhvillim politik ditën e premte. Krerët e partive të vogla opozitare të mbledhura bashkë, propozuan...

 • Opinion

  Dhuna që nuk mund të lindë revolucionin demokratik

  Grupi më i madh i deputetëve të Partisë Demokratike të Rithemelimit kanë disa ditë që po kryejnë një minikryengritje në pallatin e parlamentit....

 • Opinion

  4 vjet SPAK, sukseset dhe defektet e institucionit që ka mundur politikën

  Për pak kohë mbushen 4 vjet nga ngritja e Strukturës së Posaçme Anti Korrupsion, ose siç njihet me akronimin SPAK. Si fillim e brishtë, e...

 • Opinion

  Prova e madhe e SPAK

  Arrestimi i Jamarbër Malltezit dhe masa e sigurisë detyrim për paraqitje ndaj Sali Berishës përbëjnë ngjarjen më të rëndësishme të drejtësisë në...