KPK konfirmoi kreun e Gjykatës së Lartë, ONM për Report Tv: Do të rishikojmë dokumentacionin

KPK konfirmoi kreun e Gjykatës së Lartë, ONM për Report Tv: Do të rishikojmë dokumentacionin

Xhezair Zaganjori

 

Numri një i Gjykatës së Lartë, Xhezair Zaganjori u rikonfirmua nga Vetingu për të vijuar detyrën dy ditë më parë. Por gjatë deklarimeve përpara trupës gjykuese të KPK Zaganjori pranoi se kishte bërë disa kontrata fiktive që lidheshin me pasuritë e tij. Pavarësisht këtij deklarimi KPK nuk e gjeti me probleme kreun e gjykatës së lartë.

Për këtë deklarim problematik të zotit Zaganjori Report TV i drejtoi një pyetje Operacionit Ndërkombëtar të Monitorit të procesit të Vetingut.

Operacioni Ndërkombëtar i Monitorimit në përgjigjen e tyre për Report TV thonë se ata po rishikojnë dokumentacionin e dosjes Zaganjori. “Do të shikojmë disa dokumente relevante për këtë rast”-theksohet në përgjigje. 

Por a do të kërkojë ONM apelim pas rikonfirmimit të Zaganjorit?

Nuk mund të komentojmë tani hapat e mëtejshëm. Gëzojmë të drejtën të sugjerojmë apelim sipas ligjit të Vetingut.

 ONM


Përgjigja e ONM për Report Tv 

//Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Qytetari: 26/07/2018 21:20

  Keta gjyqtare te vetingut sikur kane bere shkollen e plepave.

  Përgjigju
 • Qytetari: 26/07/2018 21:05

  More mos luani me ndjenjat e popullit por plaseni Brenda kete hajdut me cizme ky mortje qe s'ka lene Gje pa vjedhur ky qe rropi studentet nga leket ky gjykates MOSTER

  Përgjigju
 • Iliri: 26/07/2018 16:45

  Nderkombetaret jane e vetmja shprese se vetingu nuk do degjeneroje ashtu sic ka degjeneruar cdo gje qe ka kaluar neper duart e pista te pushtetareve shqiptare.

  Përgjigju
 • Timi: 26/07/2018 16:31

  Lëreni të tjerët mos i kaloni fare në veting, se nuk ka më të korruptuar se Zaganjori

  Përgjigju
 • Katundari: 26/07/2018 15:09

  O popull i paafte keni tru mo shikoni rilindjen komunistw cpo ben . Po kalojne vetem komunistet me 110 milion deri 1 milard leke

  Përgjigju
  • Qytetari: 26/07/2018 16:55

   Ore po gje e trashet ngele ti PD fshatar po shkruani budadalleqe

 • Trudt: 26/07/2018 15:06

  Ky Xhezoja mbahet mend vetem per djerset kur se zgjidhen president hahaaha kush rri ne postw te larta

  Përgjigju
 • Te sheshi: 26/07/2018 15:05

  Te sheshi po thone po ai dvorani pse u mori borxh prinderve 100 vjec kur kishte 100 milion ne banke? Cudi si nuk u lindi kjo pyetje as KPK as onm

  Përgjigju
 • onM: 26/07/2018 15:03

  Po keta te ONMskishin ndonjepyetje per ate dvoranin si hOoi te niste fletet e mesit dhe dergoi fillim e fund

  Përgjigju
 • Pika: 26/07/2018 15:01

  Po cdo kapin keta te ONMse mo. Ketyre po ua kalojne nen hunde komunistat e spo marrin vesh gje. Flene apo bejne sikur flene...

  Përgjigju
 • Skandak: 26/07/2018 15:00

  U be si ne 45 arrestiheshin intelektualet e ngihej ne pergjegjesi Lenka Cuko ( klasa puntore per ju te ONM

  Përgjigju
 • Qytetari: 26/07/2018 14:59

  Ore pse keta qe po kalojne jan ete gjithe te xhaxi enverit kete spo kuptojme ne .... apo kane ditur te vjedhin me shume e te fshehin me mire

  Përgjigju
 • Perkthyesi: 26/07/2018 14:56

  Ju te Onm shikoni perkthimin se mos u a japin shqipot sic duhet dhe jo sic eshte.... se do ruajne veten ata. Po

  Përgjigju
 • Loni: 26/07/2018 14:17

  Ska problem se te kapin Keta ostallaret e ONM se te jete per Keta zarbot tane do ishin te gjithe perseri me detyre

  Përgjigju
 • Adi: 26/07/2018 13:27

  O ju te OMN s'ka nevoje fare per dokumenta ka vjedhur dhe pike Ku I beri Zoteria nje miliard nqs ju pajtoheni me te me mire lereni fare kete pune dhe mos irritoni popullin

  Përgjigju
 • Hena: 26/07/2018 13:24

  Po per Adrian Dvoranin kerkuat nje opinion nga ONM?!

  Përgjigju
 • Lissius: 26/07/2018 13:14

  Qfar pastertie figure ka ky ku pervec miliardave qe ka vjedhur vete jane miliarda leke dem Te bera shtetit shqiptar me vendimet e padrejta Te ketij deliranti qe kane kaluar ne Straßburg. Ky nuk i lexon dosjet fare pa zarfin me leke

  Përgjigju
 • Bendo: 26/07/2018 13:10

  O zot! Rrofte ONM! Nqf edhe ONM, shpresa e fundit e drejtesise, nuk rekomandon apelim, athere jo 40% e shqiptarve qe e kane lene dhe braktisur perfundimisht kete vend, por te gjithe shqiptaret qe kan fuqi te vetlevizin kemben edhe doren, do te ikin! Dhe duhet te ikin! Kete vend le te vij ta marri serbi dhe greku, se ne fakt per kete qellim behen te gjitha keto "te mira te demokracise" shqiptare, tash gati 30 vjet! Poshte Zaganjoret! Vdekje shushunjave! Liri ketij populli!

  Përgjigju
 • Populli: 26/07/2018 12:51

  Turp per te gjithe shkaketaret qe me menyra nga me te ndryshmet nuk heqin dore nga korrupsioni,pa pike frike ndrojtje,turpi lene hakoma krinele ne drejtesi!!??-jepi O.N.M priua duarte shkaketareve!

  Përgjigju
 • tini: 26/07/2018 12:45

  Ne rast se OMN ,do te vertetoj se kalimi i vetingut nga Zafanjori eshte i padrejte, ( me 1miliard pasuri ) eshte tregues se vetingu ka probleme . Politika larg duart nga pastrimi i drejtesise . Zaganjori ne krye te gjykates se larte, ku jane mbyllur ceshtje shume te renda gjyqesore ku implikohen pushtetar te larte . A ka pergjegjesi Zaganjori

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  A mendoni se në primaret e Rithemelimit ka garë të ndershme?×

Lajmi i fundit

Restaurimi i Muzeut Historik nga BE, draftprojekti me rikonceptim të hapësirave. Edhe Arkeologjia e Etnografia pjesë, për të rrëfyer historinë përmes objekteve

Restaurimi i Muzeut Historik nga BE, draftprojekti me rikonceptim të hapësirave. Edhe Arkeologjia e Etnografia pjesë, për të rrëfyer historinë përmes objekteve