‘100 ditë, 100 arritje’, Rama: Sot 145 milionë transaksione shërbimesh në platformën e ndërveprimit, deri në 2013 vetëm 680 mijë

Kryeministri Edi Rama

Kryeministri Edi Rama përmes një “Instastory” ka publikuar një ndër 100 arritjet e qeverisë gjatë mandatit të dytë.

Teksa na ndajnë 34 ditë nga zgjedhjet parlamentarë më 25 prill, Rama në formën e një kuici ka ndërtuar një pyetje lidhur me sa transaksione shërbimesh kryhen me një klik online.

Më pas ai ka faktuar se janë145 milionë transaksione shërbimesh në platformën e ndërveprimit sot, nga vetëm 680 mijë deri në 2013.

“S’ka kohë për pushim”, shkruan kryeministri në fund.

 

J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ngjarjet në Fier e Fushë Krujë, a jeni të shqetësuar nga situata e rendit dhe sigurisë publike?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Zv.ministri i Energjitikës për Report Tv: I siguroj qytetarët që për të paktën 3-4 vite nuk do të ketë rritje të çmimit të energjisë