1.15 miliardë € ndihma për tërmetin! Rama: Ditë e paharrueshme shqiptare në zemër të Europës

Presidentja e KE-së Ursula von der Leyen dhe kryeministri Edi Rama

"Ditë e paharrueshme shqiptare në zemër të Europës". Kështu e cilëson kryeministri Edi Rama atë që ndodhi dje në Bruksel, ku Konferenca e Donatorëve rezultoi e suksesshme, pasi u mblodhën 1.15 miliardë euro grante, hua, e fonde për projekte zhvillimi nga rreth 100 vende.

Mëngjesin e sotëm pas një ditë shumë të ngarkuar, Edi Rama e ka nisur me një fotoalbum nga takimet që zhvilloi dje dhe sigurisht Konferenca e Donatorëve ku falenderon shtetet që kontribuuan për Shqipërinë (lexo ketu). 

Kreu i ekzekutivit shqiptar shfaqet i qeshur dhe i lumtur në krah të Presidentes së KE-së, Ursula von der Leyen, Këshillit Europian, Komisionerit të Zgjerimit e ministrit të Jashtëm italian Luigi Di Maio.

d.ba./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  'Basha kryeministër e Rama president', a do të ishit dakord me këto poste për kryetarët e partive të mëdha pas vitit 2021?

Komento

Komente

 • pajtimi: 19/02/2020 00:30

  MERR SA TE DUASH O EDI RAMA,,,,POR sic thote nje shprehje popullore qe eshte me mire te dish sesa te kesh,,,,jepi jevgut leke ,,ai I prish me ahengje e raki,,,neve si qeveri e komb e kemi treguar me kohe qe nuk dime te menaxhojme ,dhe mendjen e kane sesi te vjedhin,,,nuk dime ti vejme parate per zhvillimin e ekononmise..keto para do ndertojne disa shtepi,,,por nuk do hapin vende te reja pune,,,vendet e punes I hapin fabrikat e uzinat,,,qe ne nuk I kemi dhe qeveria nuk po I hap,,edhe ato qe na I la enveri po I demtojme e mbyllim,,,mjaft te shikosh naftetaret e ballshit ne greve urie,,,qeveria nuk can koken per punesimin e njerezve,,,ky eshte prioriteti me I madh qe duhet te kete qeveria,,,sot ne shqiperi po punojne vetem drogmenet qe shesin droge,,,keta kryeministra ne shqiperi fillojne te ndertojne rruge shume te veshtira si saliu me tunelin e elbasanit,,,dhe tani edi me tunelin ne rrugen e dibres,,,qellimi I tyre nuk ka qene zhvillimi I dibres dhe elbasanit por vjedhja e fondeve te rruges sepse aty ne tunele justifikohet vjedhja e fondeve ,,ra tuneli,,,shkau mali etj,,dhe keshtu I vjedhin te pakten 50 milion euro,,,sepse po qe se keta dy kryeministra do e donin shqiperine do ndertonin AUTOSTRADEN NGA HANI -HOTIT-SHKODER-TIRANE-FIER-VLORE -SARANDE,,konispol,DHE ME RRUGE TE TJERA QE DO FURNIZONIN KETE AUTOSTRADE TE MADHE,,POR nuk e nisin kete rruge sepse eshte ne fushe dhe me ane te nje kontrolli te thjeshte I dalin vjedhjet….te dy partite duhen te shkrihen si parti kriminale,,,,dhe te formohen pati te reja..edhe ne durres -tirane ka nevoje per rregullim urbanistic ,,rremuje e krijuar nga te dy partite ,,,,plazhi durresit-golem-qerret duhet shembur plotesisht dhe duhet bere nje plan urbanistic me hotele-resorte,,pa asnje pallat,,,ndryshe edhe po te na japin dhe 20 milliard euro nuk na bejne fajde..////

  Përgjigju
 • Ela: 18/02/2020 10:27

  Bravo Z.Rama,jeni njesh,jeni i duhuri per Shqiperine ne keto vite te veshtira,jeni shpresa e ketij vendi te cfilitur.

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Deputeti i Kosovës pozitiv me COVID-19, i pranishëm edhe në seancën e fundit parlamentare