12 aktorë ‘të guximshëm’ që ‘sakrifikuan’ pamjen e tyre për një rol

Winona Ryder

Aktorët janë si plastelina, mund të ndryshojnë me elasticitet dhe thjeshtësi.

Po cilët janë 12 aktorët të cilët kanë sakrifikuar pamjen e tyre për një rol? Cilët janë 12 aktorët që kanë bërë ndryshime që nuk i ngjasojnë aspak vetes së tyre?

1. Winona Ryder - Edward Scissorhands

Filmi flet për kujtimet e një gruaje të moshuar, që është pikërisht Winona Ryder.

2. Jim Carrey - Një seri ngjarjesh pa fat

Jim Carrey është njeriu i një mijë e një personazheve, pasi e ka shumë të lehtë të shndërohet dhe shpesh jemi habitur me transformimin e tyre.

3. Halle Berry - Atlas Cloud

Aktorja luajti 6 role të ndryshem në këtë film dhe ky ishte njëri prej tyre. E çuditshme, apo jo? 

4. Chris Evans - Snowpiercer

Duket me të vërtet e vështirë të shndërrosh një djalë bukurosh si Chris Evans në një të varfër me rroba të vjetra, por kjo u bë e mundur dhe ai ka shkëlqyer në rolin e tij.

5. Cameron Diaz - Të jesh John Malkovich

Cameron Diaz u desh të ndryshonte mjaft pamjen e saj dhe ajo nuk e priste që njerëzit nuk do të njihnin kur ta shihnin.

6. Cillian Murphy - Një vend i qetë: Pjesa II

Cillian Murphy u shfaq në këtë film me një mjekër të dendur dhe flokë të gjatë! Duket vërtet ndryshe

7. Olivia Cooke - Unë, Earl dhe Vajza që Vdes

Aktorja vendosi të rruajë kokën për të luajtur një vajzë që lufton me leukeminë.

8. Blake Lively - Seksioni i Ritmit

Prerja e shkurtër e flokëve dhe grimi perfekt bën aktoren Blake Lively të duket vërtet ndryshe.

9. Jared Leto - Z. Askush

Jared Leto luajti një person 118-vjeçar, personin e fundit të vdekshëm në Tokë.

10. Mandy Moore - Ky jemi ne

Mandy Moore gjithashtu u shndërrua në një person të vjetër. Grimi i saj shtoi 40+ vjet për serialin që ajo po luante atë kohë.

11. Willem Dafoe - Hija e Vampirit

Dafoe luajti një vampir Max Schreck në 2000. Për këtë transformim të mahnitshëm, ai u nominua për një Oskar si "Aktori më i mirë dytësor".

12. Monica Bellucci - Vëllezërit Grimm

Ju mund mos ta besoni, por po... kjo është Monica Belluucci, mahnitëse apo jo ?

Po ju cilin transformim pëlqyet më shumë?

 

J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A e mbeshtesni nismen Ballkani i Hapur krijuar nga Shqipëria, Serbia dhe Maqedonia e Veriut?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Conference League/ Vllaznia eliminohet në turin e dytë, Ael Limasol e mposht edhe në Shkodër