12 gjëra që bëjnë bashkë çiftet e lumtura! Po ju jeni në ‘rrugën e duhur’?

Të ndash jetën me dikë është një eksperiencë sa e bukur po aq edhe sfiduese. Shumë çifte përfundojnë duke u ndarë ose duke jetuar së bashku të pkënaqur. Por çfarë e dëmton një marrëdhënie apo si mund të jeni më të lumtur me njëri-tjetrin.

Ja disa këshilla se si marrëdhënia juaj mund të jetë e suksesshme.

1.  Zhvilloni të paktën një hobi së bashku

2.  Respektoni hapësirën e njëri-tjetrit

3.  Gjeni kohë të kaloni pushimet apo dundjavën së bashku.

4.  Mos shkoni në shtrat të mërzitur më njëri-tjetrin

5.  Thuani ‘të dua’ të paktën një herë në ditë

6.  Krijoni një jetë të pavarur nga njëri-tjetri.

7.  Hani vaktet së bashku

8.  Mbështetni ëndrrat e partnerit

9.  Kultivoni besimin dhe qëndrojini larg xhelozisë

10.Rrituni së bashku si qënie njerëzore.

11. Ndani punët sëbashku

12. Shijoni gjërat e vogla që mund t’i dedikoni partnerit.

  • Sondazhi i ditës:

    Aksidentet përgjakin rrugët, 73 ngjarje me 15 viktima në 13 ditë. A ka ardhur koha e hartimit të një strategjie nga specialistët për reduktimin e numrit të aksidenteve?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Hidhen me këmbë e me duar, kërcimi epik i dy mjekeve kur shërohet pacienti i fundit me COVID