12 të vdekur nga tërmeti në Turqi dhe 419 të plagosur

Vijojnë operacionet e kërkim shpëtimit në Izmir, arrin në 12 numri i viktimave dhe 419 ai i të plagosurve. Re të mëdha pluhuri shihen në të gjitha ndërtesat. Misionet e kërkim shpëtimit vazhdojnë në të njëjtën kohë në 17 ndërtesa të shembura. 


Lajmi kryesor:

Tërmet 6.6 ballë në Izmir/ 17 viktima (2 në Greqi) e mbi 700 të plagosur! Nxirren gjallë nga rrënojat mbi 70 persona! Një qytetezë 'e pushtuar' nga uji (VIDEO)


S.M./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Zgjaten pa afat masat anti-COVID dhe kufizimi i lëvizjes nga ora 22:00 deri ne 06:00, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

John

Avokati del me COVID-19, shtyhet sërish gjyqi kundër Shullazit e katër të pandehurve të tjerë