1200 bimë kanabisi dhe 21 mijë euro investim për kultivimin e tyre, arrestohet shqiptari që drejtonte aktivitetin kriminal në Itali

1200 bimë kanabisi dhe 21 mijë euro investim për kultivimin e tyre, arrestohet shqiptari që drejtonte aktivitetin kriminal në Itali

Foto ilustruese

Një i ri shqiptar është arrestuar nga policia italiane në Alessandria të Italisë ku drejtonte veprimtarinë kriminale të kultivimit të kanabisit. Në zonën Acqui Terme, është çmontuar një qendër e vërtetë e prodhimit të lëndëve narkotike. Brenda strukturës që drejtohej nga shqiptari janë gjetur 67 llamba halogjenë për nxitjen e rritjes së bimëve të kanabisit, 3 sisteme kondicionimi për të mbajtur një temperaturë konstante dhe një sistem vaditje. 

Investimi i bërë kapte shifrën e 21 mijë eurove në total. Ndërkohë brenda ndërtesës u gjetën 1200 bimë kanabisi të përmasave të ndryshme. Policia italiane nuk kishte mundur të binte në gjurmët e të riut shqiptar më herët edhe pse ai banonte pranë zonës ku zhvillonte edhe veprimtarinë e tij kriminale.

Nga mediat italiane, raportohet se vlera e siguruar në muaj nga shitja e kanabisit, arrinte deri në 45 mijë euro.

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Debati për ish-agjentin e FBI, sipas jush kush ka të drejtë?×

Lajmi i fundit

Prej 3 muajsh qëndron poshtë urës në Lezhë, ish i burgosuri politik thirri në gjithë mediat, institucionet mbeten ‘shurdhë’

Prej 3 muajsh qëndron poshtë urës në Lezhë, ish i burgosuri politik thirri në gjithë mediat, institucionet mbeten ‘shurdhë’