'1200 euro dhe ju çoj në Greqi' ndiqet penalisht pronari i hotelit në Korçë

Foto ilustruese

Policia ka proceduar penalisht në gjendje të lirë pronarin e një hotelin në Korçë, për veprën penale “Ndihma për kalim të paligjshëm të kufijve”

Procedimi i tij ka nisur nga pamjet filmike të transmetuara në një emision investigativ, ku shfaqej pronari i një hoteli që ndodhet në afërsi të Pikës së Kalimit Kufitar Kapshticë, duke i premtuar një qytetari se do ta ndihmonte për kalimin e nipit të tij, në drejtim të Greqisë, në këmbim të shumës 1200 euro.

Policia ka proceduar shtetasin G. Ç., 44 vjeç, banues në Bilisht, Devoll, pasi dyshohet se ka konsumuar elementë të veprës penale “Ndihma për kalim të paligjshëm të kufijve”.

Materialet për hetime të mëtejshme i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Korçë.

M.Q./B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Frika nga varianti Delta, a është momenti i vaksinimit me detyrim për kategori të caktuara të popullatës ?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Personazh/ Mulliri 150-vjeçar që 'mban me bukë' dibranët! Mullixhiu Ismet Hidri: Është traditë, nuk e lë sa të jem gjallë, e kam trashëguar nga gjyshi