Banesa iu përfshi nga flakët, 12-vjeçarja humbi jetën nga asfiksia e tymit, Bashkia e DropulliT i jep 1 milionë lekë ndihmë familjarëve

Foto nga banesa e djegur

GJIROKASTËR- Bashkia e Dropullit ka akorduar 1 milionë lekë ndihmë për familjen e 12-vjeçares që humbi jetën si pasojë e asfiksisë nga zjarri. Krisanthi Ndrico, 12 vjeç, e cila ishte edhe autike, humbi jetën 6 ditë më parë pasi banesa u përfshi nga flaktë.

Kjo ngjarje tragjike erdhi si pasojë e mungesës elektrike, ku familjarët kishin ndezur një qiri për dritë, por shtëpi u përfshi nga zjarri.

12-vjeçarja u izolua në banjë, pasi flakët u shpërndanë në shtëpi dhe familjarët kërkonin ndihmë për të shuar zjarrin që përfshiu banesën dykatëshe. Por fatkeqësisht ajo që u bë si përpjekje për të shpëtuar nga flakët në fakt rezultoi fatale pasi fëmija u asfiksua nga tymi. I plagosur në spital ka përfunduar edhe babai i 12-vjeçare, Irakli Ndrico.

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kush fiton më shumë bashki në zgjedhjet e pjesshme vendore Basha apo Berisha?×

Lajmi i fundit

John

Zgjedhjet në 6 bashki, Braho: Nën logon e partisë garojnë ata që zgjedh kryetari, i cili rezulton nga vërtetimi i gjykatës! Beqiri: Meta u takua me Ballën për datën, e kamufloi për t'i bërë qefin Berishës