14 arsyet pse jeni gjatë gjithë kohës të uritur

14 arsyet pse jeni gjatë gjithë kohës të uritur

Nëse stomaku juaj ‘rritet’ ai kërkon vazhdimisht ushqim dhe ndjehet gjatë gjithë kohës bosh. Ka shumë arsye pse nu mund të provoni ndjesinë e ngopjes dhe gjithmonë udhëhiqeni nga uria.

1. Konsumoni shumë karbohidrate

2. Diabeti

3. Ushtroheni shumë

4. Jeni nën efektin e disa ilaçeve

5. Shumë stres (ngrënie emocionale)

6. Hani shumë shpejt dhe jeni të shpërqëndruar

7. Tiroide tepër aktive

8. Nuk flini mjaftueshëm

9. Sindroma premenstruale ose Menopauza

10. Shtatzënia

11. Konsumoni shumë alkool

12. Mos pirja e mjaftueshme e ujit

13. Mungesa e yndyrnaave të mira në dietën tuaj

14. Mos marrja e mjaftueshme e proteinave

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Gjykata e Apelit i jep vulën e PD-së Berishës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Duka në ‘Repolitix: Në 2025 PAA në zgjedhje, por ju unë si deputet

Duka në ‘Repolitix: Në 2025 PAA në zgjedhje, por ju unë si deputet