14 shkolla e kopshte të reja në Kamëz, Rama-Sulit: Sistemojeni dhe këtë sheshin! Mjediset me standardet më të mira europiane (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama ka inspektuar mjediset e shkollës dhe kopshtit “Halit Çoka” në Kamëz së bashku me ministrin e rindërtimit Arben Ahmetaj.

Rama shkruan këto mjedise edukimi janë rindërtuar sipas standardeve europiane.

“Bathore, Kamëz - Shkolla dhe kopshti “Halit Çoka”, mjedise edukimi të rilindura me standardet më të mira europiane, pas tërmetit që rrënoi ngrehinat e vjetra jashtë çdo standardi, duke na bërë më të fortë në mbështetje të fëmijëve, mësuesve e prindërve. Në bashkinë Kamëz, janë plot 14 shkolla e kopshte të reja, që po marrin jetë nga themelet, e që do t'ia ndryshojnë përgjithmonë faqen arsimit në këtë zone”, shkruan Rama.

Gjatë inspektimit të ambienteve Rama i ka këshilluar kryebashkiakut Rakip Suli që të rregullojnë dhe oborrin e shkollës.

“Që të mos i lëmë revolucionit asnjë presje, ky sheshi duhet sistemuar, një asfalt një sistemim të vogël të sheshit fol me kompaninë, të pastrohet të vënë dy shkallë aty dhe të bëhet shesh tamam. Jo po tha them unë”, i tha Rama kryetarit të bashkisë.

Ministri ahmetaj theksoi se vetëm në Kamëz janë 14 shkolla e kopshte të reja.

“Do ndërtohen gati 21 pallate, mbi 300 njësi individuale. Numri i shkollave kombinim nga buxheti i shtetit dhe nga donatorët, shkon në 14 shkolla vetëm në Kamëz”, vijoi Ahmetaj.

/b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Urgjencë: 18/01/2021 16:26

  Duhen kthyer e ndërtuar Trotuare në mes te Tiranës,të 21 Dhjetori..,Frosina Plaku ,Kongresi Lushnjës..Duhen prishur muret abuzive.. të vilave e pallateve.. Kalojnë fëmijët në rrugë makinë...

  Përgjigju
  • Sadushe: 18/01/2021 18:20

   Tjeter cfar do bej porosine...po kur u be deti kos evgjiti leu dhe b.....ske faj nuk i kishe par as ne ender..po nejse ke koh voto SALI kriminelin ai e ben shqiperin... Afghanistan

 • Sondazhi i ditës:

  I kishte mbetur 1 vit e 8 muaj burg, gjykata liron Tahirin. Si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

17-vjeçari mund kampionin e botës në shah

17-vjeçari mund kampionin e botës në shah