150 mijë euro kanabis në makinë, prangoset 22-vjeçari shqiptar në Itali

Droga e sekuestruar

ITALI-Një 22-vjeçar shqiptar është arrestuar nga karabinierët në Itali pasi në makinën e tij i është gjetur një sasi kanabisi prej 19 kilogramësh.

Mediat italiane shkruajnë se vlerën e tregut droga shkon 150 mijë eurov.

"Skuadra e lëvizshme e Bolzanos arrestoi një 22-vjeçar me origjinë shqiptare për ndalim dhe shpërndarje droge. Në makinën e tij, agjentët gjetën dhe konfiskuan 19 kilogramë hashash, me një vlerë tregu me pakicë prej 150,000 €", shkruan Rai.

Ende asnjë informacion për identitetin e shqiptarit të arrestuar.

K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Çfarë mendoni se do të krijojë situata në PD me mbledhjen e dy Kuvendeve?×

Lajmi i fundit

John

Duke pirë raki në sofër tradicionale, surprizon deputetja: Jam nuse mirditore, sot je në besën time…nga tradita te ‘tradhtia’ me LSI-n