18 vite me Barcelonën, kapiteni largohet në fundin e sezonit

18 vite me Barcelonën, kapiteni largohet në fundin e sezonit

Sergio Busquets, kapiteni i Barcelonës me trofeun

Kapiteni i Barcelonës, Sergio Busquets ka vendosur të largohet nga klubi pas 18 vitesh. Kontrata e Busquets skadon më 30 qershor dhe trajneri i ekipit të parë Xavi Hernandez ka deklaruar publikisht se dëshiron që ish-shoku i tij i skuadrës dhe kapiteni aktual të vazhdojë edhe sezonin e ardhshëm si pjesë e ekipit.

Busquets i ka komunikuar Barçës disa ditë më parë se ai do të largohet në verë dhe një njoftim për këtë çështje që pritet së shpejti.

Në moshën 34-vjeçare, pasi ka fituar gjithçka, duke përfshirë tre tituj të Champions League plus Europianin dhe Kupën e Botës me Spanjën, duket se Busquets është gati për një ndryshim në jetë jashtë Kontinentit të Vjetër.

Kujtojmë se mesfushori u bashkua me ekipet e të rinjve të Barcelonës në 2005 dhe prej 2008 ka qenë pjesë e ekipit të parë, duke shijuar vitet më të lavdishme të historisë së klubit katalanas.

Sergio Busquets

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që SHBA e jo më BE të ndërmjetësojë dialogun Kosovë-Serbi?×

Lajmi i fundit

Merr fund 'aventura', policia franceze shpëton futbollistin e Nice që tentoi vetëvrasjen

Merr fund 'aventura', policia franceze shpëton futbollistin e Nice që tentoi vetëvrasjen