18-vjeçari që drejtonte makinën ku vdiqën 2 pasagjeret ishte pa patentë, çfarë iu gjet gjatë kontrollit

Report Tv mëson se drejtuesi i automjetit të aksidentuar ku humbën jetën dy 17-vjeçare është Françesk Shaba 18-vjeç. Ai nuk kishte patentë për drejtimin e automjetit e cila është në pronësi të familjarëve të tij, ndërsa gjatë kontrollit i është gjetur patenta e babait. Aktualisht ai ndodhet në QSUT, jashtë rrezikut për jetën, ndërsa dy 14-vjeçarët e aksidentuar kanë pësuar shembje në trup dhe në kokë.


Lajmi kryesor:

Vdesin në aksident 2 shoqet 17-vjeçare pas festës së ditëlindjes në Bërzhitë! Arrestohet shoferi 18 vjeç...pa patentë


/b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A po zbatohen masat anti-COVID në zonat bregdetare?×

Lajmi i fundit

John

Studiuesja: Dramaturgjia shqipe sot inegzistente, shteti të vërë dorë!