2 viktima në Samos nga tëmeti dhe 6 në Izmir

Foto ilustruese

 Si pasojë e tërmetit 6.6 ballë në Samos njoftohet se kanë humbur jetën 2 persona, një 15 dhe një 17 vjeçare. Të paktën 8 persona janë të shtruar në spitale me dëme të shumta. 

Ndërkohë që në vend janë rregjistruar dëme të shumta dhe banesa të shumta janë rrënuar.

 


Lajmi kryesor:

Tërmet 6.6 ballë në Izmir/ 17 viktima (2 në Greqi) e mbi 700 të plagosur! Nxirren gjallë nga rrënojat mbi 70 persona! Një qytetezë 'e pushtuar' nga uji (VIDEO)


S.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ku do të pushoni këtë verë?×

Lajmi i fundit

John

Fierakët festojnë me këngë dhe valle 'Festën e Grurit'! Petro Koçi: Të rinjtë të mos braktisin fshatin