23 vjetori i çlirimit të Kosovës, Nikolla: Mirënjohje aleatëve të mëdhenj, ShBA e NATO

23 vjetori i çlirimit të Kosovës, Nikolla: Mirënjohje aleatëve të mëdhenj, ShBA e NATO

1650047518_linditanikolla.jpg

Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla, mesazh me rastin e Ditës së Çlirimit të Kosovës: Vepër e UÇK e popullit kosovar, me mbështetjen e aleatëve të mëdhenj, ShBA e NATO. Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla, ka përshëndetur sot me një mesazh Ditën e Çlirimit të Kosovës

“Sot është një ditë e shënuar për Kosovën, Shqipërinë dhe të gjithë shqiptarët. Çlirimi i Kosovës është vepër e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, e popullit të Kosovës, me mbështetjen e aleatëve të mëdhenj të kombit shqiptar, ShBA dhe NATO. Kosova e pavarur dhe demokratike është rezultat i Kosovës së lirë. Shqipëria qëndron në krah të Kosovës, për përballimin e sfidave të përbashkëta. Sepse sfidat e Kosovës janë edhe sfidat e Shqipërisë. Kuvendi i Shqipërisë dhe Kuvendi i Kosovës po bashkërendojnë diplomacinë parlamentare për përballimin e tyre. Anëtarësimi i Kosovës në Këshillin e Evropës, një kërkesë e drejtë dhe e merituar.”, shkruan Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla.


Lajmi kryesor:

Kosova feston sot 23 vjetorin e çlirimit, Osmani: E kaluara jonë asnjëherë nuk mund të harrohet! Kurti: Prekazi heroik, kryeqyteti i kryengritjes shqiptare


M.Q./G.MO/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

Sa vlejnë medaljet Olimpike në Paris? Bronzi vetëm 7 euro

Sa vlejnë medaljet Olimpike në Paris? Bronzi vetëm 7 euro