25-vjetori i Epopesë së UÇK-së, Meta: Sakrifica e familjes Jashari, themeli i lirisë së Kosovës

25-vjetori i Epopesë së UÇK-së, Meta: Sakrifica e familjes Jashari, themeli i lirisë së Kosovës

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka reaguar për 25-vjetorin e Epopesë së UÇK-së. Përmes një postimi në Facebook, Meta shkruan se sakrifica e familjes së Adem Jasharit është themeli i lirisë së Kosovës.

“Para 25 vitesh forcat e Millosheviçit rrethuan familjen Jashari. Ata qëndruan siç di të qëndrojë shqiptari. Sakrifica e familjes Jashari, të prirë nga Ademi legjendar, është themeli i lirisë të Kosovës. Në atë kohë, ne, Shqipëria, ishim të gjithë me zemër e me vepra në mbështetje të Kosovës. Shpejt do të vijë koha që Shqipëria do të jetë prapë 100% në mbështetje të Kosovës. Lavdi të përjetshme Adem Jasharit dhe heronjve të Kosovës”, shkruan Meta.


Lajmi kryesor:

Kosova shënon 25-vjetorin e Epopesë së UÇK-së! Osmani-Kurti: Liria mban vulën e familjes Jashari


SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

Besimtarët ortodoks i japin lamtumirën në Katedralen 'Shën Dhimitri', Mitropolitit të Beratit, Imzot Ignatit

Besimtarët ortodoks i japin lamtumirën në Katedralen 'Shën Dhimitri', Mitropolitit të Beratit, Imzot Ignatit