28-vjeçari nga Kolonja zhduket, babai në ‘Pa Gjurmë’:  Më 1 nëntor kemi humbur kontaktin me djalin, nuk e morëm dot në Amerikë se ishte mbi moshë

Qerim Mukaj, babai i 28-vjeçarit, në një lidhje telefonike për emisionin ‘Pa Gjurmë’ në Report Tv thotë se i kanë humbur kontaktet me djalin që prej datës 1 nëntor, teksa thekson nuk e merrnin dot në Amerikë pasi ishte mbi moshë.

“Vetëm, Nuk dimë asgjë. Kanë pirë kafe ditën e hënë. S’ka patur asnjë lloj shqetësimi, nuk i mungonte as leku as gjë, s’ka pas nevojë për këto gjëra. Asgjë s’ka marr me vete, me pasaportë me kartë identiteti, vetëm një telefon të vogël ka marrë. Të zbardhet telefoni, ku ndodhet si ndodhet. Një numër telefoni ka pasur, atë që mbante. Pasaportën e ka në shtëpi, me patentën.

Që ditën e hënë s’ka qenë më në fshat. Në datën 1 nëntor është parë në fshat. Kemi pyetur i ka thirrur edhe policia banorët e zonës, ne pimë kafe ditë e hënë deri në 6:30 pastaj ikëm në shtëpi kanë thënë. Ditën e shtunë binte zilja telefoni nuk hapej. Ai ishte mbi moshë dhe nuk e marrim dot”, tha babai për ‘Pa Gjurmë’.


Lajmi kryesor:

Zhdukja plot mister e 28 vjeçarit nga Kolonja, babai: Kontakti i fundit më 1 nëntor! 3 qytetarë nga Shkodra telefonojnë në 'Pa Gjurmë': E kemi parë në qytet


SI.E./KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Si e organizoi Shqipëria finalen e Conference League?×

Lajmi i fundit

John

Finalja e Conference League, Duka falënderon Ramën, Veliajn dhe të gjitha institucionet që ndihmuan në suksesin