Tërmeti në Turqi/ 31 pasgoditje, raportohet për 152 të plagosur

Foto ilustruese

Vazhdojnë misionet e kërkim shpëtimit në Izmir, sipas të dhënave të fundit të siguruara në terren janë të paktë 152 të plagosur dhe të paktën 4 persona kanë humbur jetën. 

AFAD njofton se po vazhdojnë misionet e shpëttimit të paktën në 12 ndërtesa. Një nga problemet më të mëdha më të cilat po përballet vendi është mungesa e energjisë elektrike. 

Pas tërmetit të orës 14.51, kanë pasur edhe 31 pasgoditje, 13 prej të cilave ishin më shumë se 4 shkallë rihter. Më të goditur paraqitetet zona Barakli, ku rrugën 1593. 


Lajmi kryesor:

Tërmet 6.6 ballë në Izmir/ 17 viktima (2 në Greqi) e mbi 700 të plagosur! Nxirren gjallë nga rrënojat mbi 70 persona! Një qytetezë 'e pushtuar' nga uji (VIDEO)


S.M./B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të hetohen gjyqtarët e prokurorët e larguar nga Vettingu?×

Lajmi i fundit

John

Largimi i Gramoz Ruçit nga politika, zv. ministri Koçi: Vendosi partinë të parën, Berisha po mban peng PD