35 bashki pa garë! PS me 60 kandidatë, në Finiq i hap rrugë MEGA-s. 'Tkurret' Bindja /LISTA E PLOTË

Nëse zgjedhjet zhvillohen në 30 qershor siç Edi Rama këmbëngul, atëherë PS do të fitojë pa asnjë mundim më shumë se gjysmat e bashkive të vendit. 

Pasi janë shqyrtuar ankesat në KQZ, siç ka mësuar Report TV, në 35 bashki socialistët garojnë të vetëm pa pasur asnjë rival përballë. Këtu përfshihen bashki të mëdha si: Elbasani, Fieri, Lushnja, Gjirokastra, Shkodra, Kamza apo Vora. 

Në këto zgjedhje PS ka 60 kandidatë, pasi koalicioni i mazhorancës nuk kandidon në Finiq, duke i hapur rrugë MEGA-s greke. 
Garë me më shumë se një kandidat, ka në 26 bashki të tjera, ku përfshihet Tirana, Durrësi, Dibra, Vlora, Korca, Kuksi e Lezha. 

Partia e Astrit Patozit është tkurrur. Ndryshe nga sa deklaroi se do të kandidonte në të gjithë vendin, Bindja Demokratike është regjistruar vetëm në garën për 18 bashki të vendit. 

Patozi garon në Tiranë, në Durrës, në Korçë,  në Vlorë, Kukës, Dibër, Lezhë, etj. 

Për 30 qershorin janë bërë gati dhe 6 kandidatë të pavarur, të cilët kanë marrë paraprakisht firmat e zgjedhësve. Ata janë në bashkitë Berat, Klos, Devoll, Mirditë, Finiq dhe Sarandë. 

Koalicioni i drejtuar nga Aleanca Kuq e Zi, “Shpresa për Ndryshim” garon vetëm në Përrenjas, Këlcyrë dhe Devoll. Në sy bie dhe FRD e Bamir Topit, e cila, edhe pse nuk është bërë pjesë e asnjë koalicioni garon vetëm në Devoll, bashki e cila shënon numrin më të lartë të kandidatëve, plot 4.

(Kliko këtu për të lexuar listën e kandidatëve version PDF)

 Komunistët kanë regjistruar një kandidat në Selenicë, ndërsa në lojë janë dhe partitë minoritare.

Në Pustec garon veç partia e maqedonasve, ndërsa në Finiq MEGA greke.

Bashkitë me rivalë

Berat

Ervin Demo PS

Plarent Aleksi i pavarur

Bulqizë

Lefter Alla PS

Ilir Balla Bindja Demokratike

Dibër

Dionis Imeraj PS

Shkëlzen Qoka Binda Demokratike

Klos

Bedri Hoxha I pavarur

Ilmi Hoxha PS

Durrës

Valbona Sako PS

Valbona Sakollari Bindja Demokratike

Shijak

Elton Arbana PS

Arben Pohumi Bindja Demokratike

Gramsh

Klodjan Taçe PS

Sabri Ibrahimi Bindja Demokratike

Prrenjas

Nuri Belba PS

Myslym Karriqi Shpresa për Ndryshim

Mallakastër

Qerim Ismailaj PS

Robert Braha Bindja Demokratike

Këlcyrë

Klement Ndoni PS

Hazbi Kasaj Shpresa për Ndryshim

Shkëlqim Muhaj Bindja Demokratike

Devoll

Artur Poporllogu Shpresa për Ndryshim

Eduard Duro PS

Fejzi Shaholli  i pavarur

Ylli Cenkolli Fryma e Re Demokratike

Kolonjë

Erjon Isaj PS

Fatjon Feka Bindja Demokratike

Korçë

Sotiraq Filo PS

Leonard Olli Bindja Demokratike

Pustec

Pali Kolevski PS

Edmond Themelko Aleanca e Maqedonasve

Kukës

Safet Gjici PS

Abedin Oruci Bindja Demokratike

Tropojë

Rexhë Biberaj PS

Edison Hasanaj Bindja Demokratike

Kurbin

Majlinda Cara PS

Edmond Piroli Bindja Demokratike

Lezhë

Pjerin Ndreu PS

Salvador Kaçaj Bindja Demokratike

Eduard Ndocaj Partia Konservatore Albania

Mirditë

Gjon Ndoj i pavarur

Ndrec Dedaj PS

Malësi e Madhe

Tonin Marinaj PS

Pjerin Spathari Bindja Demokratike

Kavajë

Redjan Krali PS

Bledar Sinella Bindja Demokratike

Tiranë

Eriona Veliaj PS

Arben Skënderaj Bindja Demokratike

Finiq

Leonidha Hristo I pavarur

Kristo Kico Partia MEGA

Sarandë

Adrian Gruma PS

Ilir Nikolla i pavarur

Selenicë

Pëllumb Binaj PS

Marildo Hodaj Binda Demokratike

Shahin Celaj Partia Komuniste

Vlorë

Dritan Leli PS

Valbona Mezini Bindja Demokratike

Bashkitë pa garë, me kandidatë nga ASE (PS)

1.     Kuçovë       Kreshnik Hajdari

2.     Poliçan        Adriatik Zotkaj

3.     Skrapar      Adriatik Mema

4.     Ura Vajgurore Juliana Memaj

5.     Mat             Agron Malaj

6.     Krujë                    Artur Bushi

7.     Belsh                    Arif Tafani

8.     Cërrik         Andi Salla

9.     Elbasan       Geldjan Llatja

10.                        Librazhd     Kastriot Gurra

11.                        Peqin                    Lorenc Tosku

12.                        Divjakë       Fredi Kokoneshi

13.                        Fier             Armando Subashi

14.                        Lushnjë       Fatos Tushe

15.                        Patos                    Rajmonda Balilaj

16.                        Roskovec    Majlinda Bufi

17.                        Dropull       Dhimitraq Toli

18.                        Gjirokastër Flamur Golemi

19.                        Libohovë    Luiza Mandi

20.                        Memaliaj     Gjolek Guci

21.                        Përmet        Alma Hoxha

22.                        Tepelenë     Tërmet Peci

23.                        Maliq          Gëzim Topçiu

24.                        Pogradec     Ilir Xhakolli

25.                        Has             Liman Morina

26.                        Fushë Arrëz Fran Tuci

27.                        Pukë           Gjon Gjonaj

28.                        Shkodër      Valdrin Pjetri

29.                        Vau i Dejës Mark Babani

30.                        Kamëz        Rakip Suli

31.                        Rrogozhinë           Haxhi Memolla

32.                        Vorë           Agim Kajmaku

33.                        Delvinë       Majlinda Qilimi

34.                        Himarë        Jorgo Goro

35.                        Konispol     Shuaip Beqiri

G.M./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Diana: 28/05/2019 14:06

    Urime dhe suksese te gjitha kandidateve,le te fitojne me te miret.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria skualifikohet nga Euro 2024, a ju pëlqeu loja e Kombëtares



×

Lajmi i fundit

Vdekja e poetit Agim Doçit, presidenti Begaj: Njerëz të tillë mbeten përgjithmonë në memorien e popullit dhe kombit

Vdekja e poetit Agim Doçit, presidenti Begaj: Njerëz të tillë mbeten përgjithmonë në memorien e popullit dhe kombit