37 raste me COVID në qarkun e Beratit, 70% e të prekurve janë të rinj të moshave 20-25 vjeç.

1611869059_koronavirusiitali.jpg

Në 24 orët e fundit në qarkun e Beratit u regjistruan 37 raste të reja me COVID.

Prej tyre, 2 janë infermiere në fshatrat Konisbaltë e Drenovicë në Urë-Vajgurore, 2 punonjës të OSHEE-së Skrapar dhe 2 punonjës në zyrat e drejtorisë arsimore në Kuçovë.

12 raste në Berat, 19 raste në Kuçovë, 5 raste në Urë-Vajgurore, 2 raste në Skrapar dhe 1 rast në Poliçan.

70% e të prekurve janë të rinj të moshave 20-25 vjeç.


Lajmi kryesor:

COVID-19 në Shqipëri/ 986 raste të reja dhe 19 viktima në 24 orët e fundit! Infektohet Imzot Angelo Massafra, dërgohet për kurim në Itali


E.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A është e mjaftueshme rritja vjetore e pensioneve prej 5 për qind ashtu siç premtohet në programin e Rama 3?×

Lajmi i fundit

John

Ulet ndjeshëm numri infektimeve me COVID-19 në Kosovë, regjistrohen 48 raste të reja dhe 6 viktima në 24 orë