'Gracka' sekuestrohen 25.000L naftë
kondrabandë, procedohen 4 subjekte

'Gracka' sekuestrohen 25.000L naftë<br />kondrabandë, procedohen 4 subjekte
Në ditën e 7 të operacionit për cilësinë e karburanteve sektori krimit ekonomik ka sekuestruar 25.000 litra naftë bruto i destinuar për tregun e zi si dhe ka vënë në pranga Besnik Demollajn dhe ka shpallur në kërkim shtetasin me iniciale B.C.

Po ashtu është sekuestruar dhe autoboti i dy shtetasve, ndërsa në ditën e 7 të këtij operacioni policia bënë me dije se në total janë kontrolluar 19 subjekte.

Operacioni është shtrirë në akset rrugore Lac-Mamurras-Fushë Krujë-Korcë, Durrës e Fier ndërsa 4 subjekte janë proceduar penalisht për fshehje të ardhurash.

Redaksia Online
(m.p/shqiptarja.com)

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Samiti dy-ditor, lidërët e BE-së mblidhen në Bruksel! Fokusi, lufta në Ukrainë

Samiti dy-ditor, lidërët e BE-së mblidhen në Bruksel! Fokusi, lufta në Ukrainë