4 familje të prekura nga tërmeti, Veliaj: Këshilli bashkiak i Tiranës do japë ndihmë financiare për riparimin e dëmeve në Zall Bastar

4 familje të prekura nga tërmeti, Veliaj: Këshilli bashkiak i Tiranës do japë ndihmë financiare për riparimin e dëmeve në Zall Bastar

Ekipet e bashkisë në ndihmë të banorëve në Zall Bastar

Prej mbrëmjes së djeshme, ekipet e emergjencave të Bashkisë së Tiranës janë në terren për evidentimin e dëmeve nga tërmeti.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, kryebashkiaku Erion Veliaj shprehet se Këshilli Bashkiak i Tiranës do të akordojë ndihmë financiare për 4 shtëpitë e dëmtuara nga tërmeti i djeshëm në Zall Bastar.

“Ekipet e Emergjencave Civile te Bashkise Tiranë janë tashme ne fshatrat e larget te njesise Zall Bastar per te vleresuar 4 shtepite e demtuara nga termeti mbreme! Keshilli Bashkiak do te akordoje ndihmen financiare per riparimet! Mirenjohje skuadres sone profesioniste!”, shkruan Veliaj në twitter. 

Postimi i Veliajt në twitter


Lajmi kryesor:

Tërmeti me epiqendër në Klos, 29 shtëpi të dëmtuara, 4 prej tyre në Tiranë! Banorët: E kaluam natën jashtë! Mblidhet shtabi i Emergjencave Civile


B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Spahiu në Report Tv: E paralajmëruar, të gjithë thonin se Trump mundet vetëm nëse e vrasin! Vështirë të besohet se është iniciativë personale

Spahiu në Report Tv: E paralajmëruar, të gjithë thonin se Trump mundet vetëm nëse e vrasin! Vështirë të besohet se është iniciativë personale