4 mësues me Covid-19 në Bulqizë, shkolla vijon mësimin

Katër mësues të shkollës "Shefqet Tançi" në Bulqizë kanë rezultuar pozitiv të infektuar me Covid-19, pas testimit nga ana e mjekeve epidemiologë në njësinë vendore të Kujdesit Shëndetësor Bulqizë.

Ndërsa hetimi epidemiologjik vazhdon,  akoma nuk ka ndonjë vendim sa i përket pezullimit të mësimit në këtë shkollë.

Aktualisht në Qarkun Dibër rezultojnë 59 persona aktiv të infektuar me Koronavirus.


Lajmi kryesor:

20 mësues e 3 prokurorë të prekur në Tiranë! 125 raste të reja dhe 5 viktima me COVID në 24 orë (VIDEO)


I.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria dhe Greqia do i drejtohen Gjykatës së Hagës për çështjen e detit, a jeni dakord?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

U dënua për 30 mijë euro korrupsion, gjyqtari Shkëlqim Miri dha dorëheqjen nga drejtësia, por ILD kërkon në KLGJ shkarkimin e tij: Cenoi besimin e publikut