40 plazhet më mahnitëse në Europë, ‘The Guardian’ përfshin Shqipërinë: Vizitoni Qeparon, fshatin magjik që ofron relaks dhe aventurë

40 plazhet më mahnitëse në Europë, ‘The Guardian’ përfshin Shqipërinë: Vizitoni Qeparon, fshatin magjik që ofron relaks dhe aventurë

Qeparo, Vlore

Nga brigjet e kaltra në perëndimet më mahnitëse, revista “The Guardian” ka përgatitur një listë me destinacionet më të mira për të pushuar gjatë kësaj vere.

Me Italisë, Greqisë dhe Spanjës, nuk mund të mungonte as “diamanti blu” i Ballkanit Perëndimor, Shqipëria.

Porto Palermo, Qeparo, Vlorë

Qeparo është një fshat magjik që ofron kombinime spektakolare ngjyrash, bluja e detit, jeshilja e kodrave dhe e bardha e formacioneve shkëmbore gëlqerore që dalin nga shpatet dramatike të maleve përreth. Ka shumë plazhe të fshehura, por edhe ai kryesor, i quajtur Porto Palermo, është i përsosur për t'u çlodhur në guralecë ose për të eksploruar gadishullin shkëmbor aty pranë, ku në krye ka një kështjellë 200-vjeçare.

J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të miratohet ligji për amnistinë fiskale deri në 2 milionë euro?×

Lajmi i fundit

John

Përleshje e dy grupeve shqiptare në aeroportin e Perugias në Itali! 8 persona të arrestuar, momenti kur qëllohen me grushta e shkelma (VIDEO)