40 raste me COVID sot në Vlorë/ Mes të prekurve juristë, 6 mësues, nxënës... dhe në call center (Rastet)

Foto ilustruese

1606598996_1585986021testet.jpg

Sot janë konfirmuar 40 raste pozitive me COVID në Vlorë.

Mes 40 të infektuarve kemi një jurist përmbarimi publik, një sekretar pranë gjykatës se Apelit në Vlorë.

 2 të tjerë janë kujdestare pranë Shtëpisë së Fëmijes në Vlorë. Të infektuar janë edhe 6 mësues mes të cilëve 2 janë dy shkolla fshati. Një edukatore në kopsht dhe çerdhe. Në sektorin privat janë të prekur dy ekonomistë dhe një tjetër në call center.

Te prekur ka edhe pranë qendrës së naftës në Gorisht. Rastet e tjera janë kryesisht raste kontakti dhe pensionistë.


Lajmi kryesor:

Shifrat e 24 orëve të fundit/ Ulet numri i rasteve të reja, 545 të prekur dhe 16 humbje jete nga COVID! Ndërron jetë mjeku i shtruar te Infektivi, pozitiv Etrit Berisha


Be.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord me përfshirjen e aleatëve në listat fituese të PD-së?×

Lajmi i fundit

John

Turqi-Francë bien dakord të rinisin dialogun! Erdogan i shkruan letër, Macron ia kthen turqisht: I dashur Tayyip