6 arsye pse s’duhet ta bëni menjëherë pas dasmës muajin e mjaltit

6 arsye pse s’duhet ta bëni menjëherë pas dasmës muajin e mjaltit

Foto ilustruese

Të porsamartuarit shpesh largohen për muajin e mjaltit menjëherë pas përfundimit të dasmës së tyre. Megjithatë, ka hulumtime që disa mendojnë se një vendim i tillë nuk është aspak i zgjuar.

Këshillat janë që duhet të merrni kohën e duhur.

Bright Side bëri disa kërkime dhe na  sjell 6 arsye shumë bindëse pse vonimi i muajit të mjaltit mund të jetë i dobishëm.

Ka më shumë kohë për të kursyer

Do të keni mundësi të merrni më shumë pushim nga puna

Do ta planifikoni pa asnjë stres dhe rezultati do jetë më i mirë

Do të keni diçka emocionuese për të pritur me padurim

Do të jeni më të çlodhur

Do i shijoni më shumë miqtë që ju kanë ardhur nga jashtë shtetit për dasmë

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Vrasja e policit, a rrezikon të përshkallëzohet konflikti Kosovë-Serbi?×

Lajmi i fundit

Vritet 38 vjeçari në Katund Sukth! Dy grupe të FNSH-së Tiranë nisen drejt Durrësit (EMRI)

Vritet 38 vjeçari në Katund Sukth! Dy grupe të FNSH-së Tiranë nisen drejt Durrësit (EMRI)