Si të hiqni shkarravinat që bën në mur fëmija juaj me...majonezë

Si të hiqni shkarravinat që bën në mur fëmija juaj me...majonezë

TIRANË- Për të gjithë ju nëna, që muret e shtëpisë suaj u janë bërë si një telajo për fëmijët tuaj, mos u shqetësoni, ka një zgjidhje dhe lajmi i mirë është se zgjidhja gjendet në frigoriferin tuaj. Mjafton pak majonezë. Bright Side na sjell këtë truk shumë të lehtë dhe të veçantë.

Vajrat në majonezë zbërthejnë dyllin në shkumësat me ngjyra dhe heqin shenjat, pa prishur bojën.

KUJDES! Para se të vendosi majonezë në mur, provojeni fillimisht në një pjesë të vogël të muri për të parë efektin. Nëse shkumësi nuk reagon ndaj majonezës, vendosni pak në një leckë të butë dhe fërkoni me të shkarravinat që mund të ketë bërë fëmija juaj në mur.
 

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Barazimi me Kroacinë, mendoni se Kombëtarja kalon grupet e Euro 2024×

Lajmi i fundit

Tiranë, mashtronte me depozitat bankare dhe përvetësoi 27 mijë euro nga kompania ku punonte, në pranga 34-vjeçari nga Shkodra

Tiranë, mashtronte me depozitat bankare dhe përvetësoi 27 mijë euro nga kompania ku punonte, në pranga 34-vjeçari nga Shkodra