Tërmeti në Turqi/ Shkon në 6 numri i viktimave dhe 202 të plagosur

Foto ilustruese

Sipas të dhënave të fundit është njoftuar se deri tani janë rregjistruar të paktën 6 viktima si pasojë e termetit të sotëm dhe 202 persona janë të lënduar. Në terren vazhdojnë ende kërkimet nën rrënoja, në të paktën 12 ndërtesa të shembura. AFA u bën thirrje qytetarëve të mos përdorin telefonin në nuk është e domosdoshme dhe po ashtu të shmangin lëvizjet. Deri tani rregjistrohen 67 pasgoditje. 


Lajmi kryesor:

Tërmet 6.6 ballë në Izmir/ 17 viktima (2 në Greqi) e mbi 700 të plagosur! Nxirren gjallë nga rrënojat mbi 70 persona! Një qytetezë 'e pushtuar' nga uji (VIDEO)


S.M./B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të nisë hetimet SPAK për të shpallurit non grata nga SHBA?×

Lajmi i fundit

John

Vogëlushja Nikol e diagnostikuar me kancer, spitali turk merr përsipër operacionin. Familja:Na ndihmoni, t’i shpëtojmë jetën