613 kg kokainë në banane/ Avokati me COVID, shtyhet sërish çështja e Arbër Çekajt!

613 kg kokainë në banane/ Avokati me COVID, shtyhet sërish çështja e Arbër Çekajt!

TIRANË- Është shtyrë sërish seanca në Gjykatën e Posaçme të Apelit për Arbër Çekaj, Donaldo Lushajn dhe Armado Pezakun, të akuzuar për trafikimin e 613 kg kokainë të ardhur nga Ekuadori.

Mësohet se shkak për shtyrjen e kësaj seance është bërë mungesa e avokatit të Donaldo Lushajt, një prej të akuzuarve. Avokati Neshat Fana ka rezultuar pozitiv me COVID-19.

Të pandehurit akuzohen për 613 kg lëndë narkotike të gjetura në një kontenier me banane. Në gjykatën e Apelit prej një viti nuk është zhvilluar asnjë seance për këtë proces.

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Hapësirat publike në plazhe, sipas jush janë:×

Lajmi i fundit

Spahiu: Rama pazar me Greqinë, që lejoi Belerin nga burgu të udhëtoj jashtë

Spahiu: Rama pazar me Greqinë, që lejoi Belerin nga burgu të udhëtoj jashtë