7 adoleshentët më të paguar përmes TikTok, shuma e 'çmendur' që fituan në vitin 2021

7 adoleshentët më të paguar përmes TikTok, shuma e 'çmendur' që fituan në vitin 2021

Foto ilustruese

Aplikacioni TikTok është kthyer në një trend për të gjithë adoleshentët në mbarë globin, por ai po përdoret edhe si një biznes fitimprurës ata. Sëfundmi revista ‘Forbes’ ka publikuar 7 adoleshentet që kanë fituar më shumë para përmes TikTok gjatë vitit 2021. Pjesa më e madhe të parave të tyre vijnë përmes reklamave. 7 adoleshentët janë të gjithë nën moshën 25 vjeç dhe të gjithë sëbashku kanë fituar 55.5 milionë dollarë.

Motrat Charli dhe Dixie D’Amelio kryesojnë listën dhe të ardhurat e tyre janë rritur me 200% në krahasim me vitin 2020. Kjo për shkak se dy motrat janë ftuar edhe nëpër koncerte dhe shfaqje televizive për shkak të popullaritetit që kanë në TikTok duke e përdorur këtë në një mënyrë për të përfituar të ardhura.

7 TikTok-ers më të paguar për vitin 2021:

Charli D’Amelio – 17.5 milion dollarë (133 milion ndjekës)

Dixie D’Amelio – 10 milion dollarë (57 milion ndjekës)

Addison Rae – 8.5 milion dollarë (86 milion ndjekës)

Bella Poarch – 5 milion dollarë (87 milion ndjekës)

Josh Richards – 5 milion dollarë (26 milion ndjekës)

Kris Collins – 4.75 milion dollarë (42 milion ndjekës)

Avanni Gregg – 4.75 milion dollarë (39 milion ndjekës)

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se duhet të ngrihet komisioni hetimor për çështjen McGonigal?×

Lajmi i fundit

Policia bën ‘bilancin’, 564 të arrestuar gjatë muajit janar, u goditën 203 raste kriminale në shpërndarjen e drogës

Policia bën ‘bilancin’, 564 të arrestuar gjatë muajit janar, u goditën 203 raste kriminale në shpërndarjen e drogës