​Europa League,Skënderbeu humb
2-1 ndeshjen e parë me Mlladës

​Europa League,Skënderbeu humb<br />2-1 ndeshjen e parë me Mlladës
Skënderbeu e ka humbur 2-1 ndeshjen e parë të turit të tretë kualifikues të Europa League ndaj Mlada Boleslav.

Vendasit kaluan në avantazh në fundin e pjesës së parë me golin e Shramosta.Në pjesën e dytë korçarët e rritën nivelin e lojës dhe arritën të barazonin në minutën e 86-të me Latifin që shënoi një gol me peshë.

Por çekët e Mladas pas vetëm një minute morrën sërish avantazhin me një gol të bukur nga Janosh. Mllada Boleslav-Skënderbeu përfundon 2-1. Ndeshja e kthimit do luhet pas një jave në Elbasan me Skënderbeun që ka shanse të mira për tu kualifikuar më tej.

A mendoni se protestat mund ta forcojnë pozicion politik të PD-së?

×

Debati në ‘Frontline’/ Baçi: Rama përdor drejtësinë për të goditur PD! I kthehet Lita: Gjyqtarët që dënuan Salianjin iu dhanë vulën