​Majko: Mavija, bashkimi i
blusë me të kuqen

​Majko: Mavija, bashkimi i<br />blusë me të kuqen
TIRANE-Deputeti i PS-së, Pandeli Majko ka folur sot në mitingun përmbyllës të PS-së në Tiranë. Majko duke përshkruar ngjyrën e Rilindjes u shpreh se ngjyra mavi është bashkim i blusë dhe i të kuqes.

“Ka një sekret ngjyra e Rilindjes, megjithëse e etiketojnë shpesh si mavi. Ajo është bashkim i blusë dhe i së kuqes…kush ka sy të shikojë e dëgjojë”, tha ai duke shtuar pikëpyetjet pas kësaj deklarate.

Kujtojmë që ngjyra simbol e PS ka qenë roza në të kuqe, por në fushatën e vititi 2013, kur u promovua Rilindja, ngjyra simbol e përdorur ishte manushaqja, që nga kundërshtarët politikë të Ramës cilësohet se mavi.

(d.b/Shqiptarja.com)

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Aleanca ‘miqësore’ e Xi Jinping dhe Putin, si provokoi ‘fshehurazi’ në detaje Rusia gjatë vizitës së liderit kinez?

Aleanca ‘miqësore’ e Xi Jinping dhe Putin, si provokoi ‘fshehurazi’ në detaje Rusia gjatë vizitës së liderit kinez?