​Torino, shqiptarja tenton të
hidhet nga dritarja e hotelit

​Torino, shqiptarja tenton të<br />hidhet nga dritarja e hotelit
TORINO-Frikë e ankth kanë përjetuar banorët e Torinos këtë mëngjes kur një vajzë shqiptare kërcënoi se do të hidhej nga dritarja e një hoteli në qendër të qytetit italian.

29-vjeçarja shqiptare ka kërcënuar për disa orë se do të hidhej nga dritarja e ndërtesës së një hoteli, në Torino.

Banorët e lagjes kanë lajmëruar policinë dhe zjarrfikësen, ku për disa orë kanë negociuar me 29-vjeçaren, për ta bindur që të mos e kryente këtë veprim.

Ngjarja në fjalë ka bllokuar të gjithë trafikun në zonën ku shqiptarja ka tentuar t’i japë fund jetës.
 
Shqiptarja identiteti i të cilës nuk bëhet ende i ditur, raportohet nga mediat italiane se shkak për tentativën për vrasje mund të jenë bërë problemet me punën. 

Në fund zjarrfikësit kanë bindur shqiptaren të zbriste, ku ky veprim është shoqëruar me duartrokitje nga banorët. 

 [gallery]20613[/gallery]

  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

Plehrat e Tepelenës dhe Memaliajit kërcënim për Parkun Kombëtar të Vjosës! Bashkitë: Presim ndërtimin e landifillit të ri në Delvinë

Plehrat e Tepelenës dhe Memaliajit kërcënim për Parkun Kombëtar të Vjosës! Bashkitë: Presim ndërtimin e landifillit të ri në Delvinë