​Zgjedhjet 2017, deputetët që
e siguruan Parlamentin/Emrat

​Zgjedhjet 2017, deputetët që<br />e siguruan Parlamentin/Emrat
TIRANE-Nga projeksionet e Shqiptarja.com ku rezultatet updatohen në kohë reale disa prej emrave qe garuan ne kete fushate elektorale e kanë siguruar tashmë mandatin e deputetit.

Deri pasdite kur janë numëruar mbi 50% e votive, duke marrë parasysh vendet e para dhe pa marrë parasysh 2 vendet e fundit të renditjes, pozicione që mund të lëvizin në varësi të kutive të mbetura, këta janë emrat që tashmë e kane fituar karrigen në Parlament.

Nga projeksionet bie në sy që në Kukës, LSI nuk ka marrë asnjë mandat, si dhe PD që ka rënie të dukshme në Dibër e Elbasan.

Deputete te rinj qe ulen per here te pare si deputete jane Grida Duma, Elisa Spiropali, Rudina Hajdari, Ogerta Manastirliu, Orjola Pampuri, Elona Gjebrea, Alket Hyseni.

Deputetët e Partise Socialiste

Tiranë
Elona Gjebrea
Besnik Bare
Olta Xhacka
Blerina Gjylameti
Pandeli Majko
Saimir Tahiri
Vasilika Hysi
Ervin Bushati
Ogerta Manastirliu
Fatmir Xhafaj
Rakip Suli
Arben Ahmetaj
Xhemal Qefalia
Sadri Abazi
Ulsi Manja

Durrës
Eglantina Gjermeni
Milva Ekonomi
Fidel Ylli
Ilir Ndraxhi
Roland Xhelilaj
Jurgis Cyrbja

Elbasan
Taulant Balla
Evis Kushi
Arben Kamami
Musa Ulqini
Anastas Angjeli
Luan Duzha

Korcë
Niko Peleshi
Eduart Shalësi
Elisa Spiropali
Ilirjan Pendavinji
Ilir Xhakolli
Edlira Bode

Fier
Erjon Brace
Adelina Rista
Bashkim Fino
Ismet Beqiraj
Antoneta Dhima
Bujar Cela
Tatjana Pirro
Anduel Xhindi
Gramoz Ruci
Xhevit Bushaj

Vlorë
Damian Gjiknuri
Vilma Bello
Alket Hyseni
Vullnet Sinaj
Andrea Mardo
Edi Rama
Edmond Leka
Fatmir Velaj

Gjirokastër
Bledar Cuci
Mirela kumbaro
Flamur Golemi

Berat
Blendi Klosi
Ermonela Valikaj
Adnor Shameti
Fadil Nasufi

Dibër
Ilir Beqaj
Almira Xhembulla
Halit Palamani

Kukës
Mimi Kodheli

Lezhë
Lindita Nikolla
Pjerin Ndreu
Gjetan Gjetani

Shkodër
Ditmir Bushati
Paulin Stërkaj
Senida Mesi
Luan Harusha

Partia Demokratike

Tirane
Lulzim Basha
Orjola Pampuri
Rudina Hajdari
Grida Duma
Albana Vokshi
Jorida Tabaku
Sali Berisha
Halim Kosova
Gent Strazimiri
Fatmir Mediu
Dashamir Shehu
Gerti Bogdani

Durrës
Oerd Bylykbashi
Fatbardha Kadiu
Edi Paloka
Florian Mima

Elbasan
Edmond Spaho
Endri Hasa
Luciano Boci

Fier
Enkelejd Aliebaj
Genc Pollo
Myslim Murrizi
Luan Baci

Vlorë
Agron Shehaj
Nadire Mecorapaj
Vangjel Dule

Gjirokastër
Tritan Shehu

Berat
Eduart Halimi

Korcë
Valentina Duka
Ervin Salianji
Hekuran Hoxhalli
Klevis Balliu

Dibër
Dhurata Cupi
Xhemal Gjunkshi

Kukës
Flamur Noka
Isuf Celaj

Lezhë
Aldo Bumci
Lindita Metaliaj
Andon Frrokaj

Shkodër
Romeo Gurakuqi
Izmira Ulqinaku
Lorenc Luka
Bardh Spahia?

Lëvizja Socialiste për Integtrim

Tiranë
Klajda Gjosha
Kejdi Mehmetaj
Flodia Kërpaci
Endrit Brahimllari

Durrës
Lefter Koka
Nora Malaj

Elbasan
Monika Kryemadhi
Edmond Haxhinasto

Fier
Petrit Vasili
Robert Bitri

Vlorë
Shezai Rrokaj

Gjirokastër
Vangjel Tavo

Berat
Nasip Naco
Gledion Rehovica

Korcë
Edmond Panariti

Dibër
Përparim Spahiu

Shkodër
Agron Celaj

Lezhë
Viktor Tushaj

PDIU

Tiranë
Shpëtim Idrizi

Elbasan
Aqif Rakipi
Bujar Muca

Diber
Reme Lala

PSD
Shkodër
Tom Doshi

projeksionet

projeksionet

(lq./d.b/Shqiptarja.com)
 

  • Sondazhi i ditës:

    Lista e PS për 14 Majin me 44 rikandidime e 17 emra të rinj, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

‘Drekë 100% Made in Albania’, Presidenti i Austrisë drekon tek mrizi i zanave në Fishtë të Lezhës

‘Drekë 100% Made in Albania’, Presidenti i Austrisë drekon tek mrizi i zanave në Fishtë të Lezhës