​Zidane i mbyll derën Juves:
Morata, i lumtur te Real

​Zidane i mbyll derën Juves:<br />Morata, i lumtur te Real
Alvaro Morata është i lumtur te Real Madrid, James është i rëndësishëm, me kusht që të vazhdojë të punojë. Fjalët e Zinedine Zidane. Në shtypin italian sot janë shfaqur lajme për një rikthim të Moratës në skuadrën bardhezi, prej nga u largua verën e shkuar, drejt Madridit. Tuttosport shkruan se Morata ndien nostalgji për kohën e kaluar te Juventus, por Zidane mendon ndryshe.
 
"Nuk besoj se informacionet për të janë të vërteta. E shoh të lumtur këtu, sepse kjo është shtëpia e tij. Po punon mirë, e shoh shumë të përfshirë në projekt. Për çka thuhet nuk besoj të jetë e vërtetë, megjithatë pyesni atë”, tha Zidane sot, në një konferencë për shtyp.
 
Në lidhje me Juventusin është përmendur shpesh edhe kolumbiani James Rodriguez, i cili ka thënë se po e mendon largimin.
 
"James është një lojtar i rëndësishëm i Realit, me të sillem njësoj si me gjithë të tjerët. Të gjithë janë të rëndësishëm e do të vazhdojmë të punojmë së bashku. Kam folur me të, i thashë që nëse dëshiron të qëndrojë në klubin më të mirë në botë nuk ka shumë për të thënë, përveçse të vazhdojë të punojë", thotë francezi.
 
Një vit si trajner i Realit është një arritje e rëndësishme për Zidane. "Ndihesha më i stresuar për prezantimin, tani i përket së shkuarës dhe nesër kemi ndeshje, për të cilën shqetësohem më tepër se sa për prezantimin. Mund dhe duhet të përmirësohem”.
d.i./Shqiptarja.com
 

  • Sondazhi i ditës:

    Pse po tërhiqen kandidatët e Partisë Demokratike?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ ‘Ik se t'i **** robt’, me shkop bejsbolli dhe gurë, sherr masiv mes dy grupeve në zonën e Astrit në Tiranë

VIDEO/ ‘Ik se t'i **** robt’, me shkop bejsbolli dhe gurë, sherr masiv mes dy grupeve në zonën e Astrit në Tiranë