9 të arrestuar nga policia
e Tiranës brenda 24 orëve

9 të arrestuar nga policia <br />e Tiranës brenda 24 orëve
TIRANE - Vjedhje me dhunë, prodhim dhe shpërndarje lëndësh narkotike si dhe tregtim të mallrave kontrabandë, kanë çuar në prangat e policisë nëntë shtetasit të grupmoshave 16-46 vjeç.

A.Zefi, 17 vjeç, pasi i ka vjedhur çantën e dorës me shumën prej 2700 lekë dhe një telefon celular Nokia një shtetaseje, është vënë në prangat e komisariatit numër 2. Po nga ky komisariat është bërë arrestimi i Bashkim Hoxha, 24 vjeë, banues në Tiranë, pas deklarimeve të rreme të bëra në polici sikur ishte grabitur në vendin e punës.

Drejtoria e Policisë Tiranë në bashkëpunim me strukturat e Tatimeve, kanë ndërmarrë një sërë masash, me qëllim parandalimin dhe zbulimin e ngjarjeve të rënda të vjedhjeve me dhunë. Sektori Kundër Krimit Ekonomik Financiar, filloi procedimin penal për shtetasin Çerçiz Avdia, i vitit të lindjes1949, banues në Tiranë. Në momentin e kapjes i janë gjetur me vete dhe me pas i janë sekuestruar në cilësinë e provës materiale, bono privatizimi të vlera të ndryshme.

Policia e Tiranë pasi identifikoi një grup kriminal me tendence vjedhjet, bëri të mundur arrestimin e shtetasve, Dorian Alia, 20 vjeç, banues në Tiranë, i dënuar më parë me 5 herë për vjedhje, shtetasi me inicialet R. K, 16 vjeç dhe A.Hasandocaj, 17 vjeç. Këto shtetas, me precedentë të mëparshëm penal, dyshohet se në bashkëpunim me njëri-tjerin kanë realizuar sëbashku një sërë vjedhjesh të disa shtetaseve, kryesisht të varëseve dhe çantave.

Nga ana e Seksionit Kundër Narkotikëve u ndalua shtetasi në kërkim Pëllumb Maliq Elezi, 41 vjeç, banues në Tiranë. Elezi dyshohet se merrej me shitjen dhe tregtimin e lëndëve narkotike të llojit “Kokainë”, në pub-et e ish bllokut, në rrugën “Bardhyl”, si dhe të hoteleve në zonën e Kombinatit, pasi ky shtetas punonte si taksixhi. Në cilësinë e provës materiale u sekuestrua 5 gramë lëndë narkotike e llojit kokainë.

(ar/Shqiptarja.com)

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

DASH e shpalli ‘Non Grata’ Berishën, 65% e shqiptarëve e mendojnë të drejtë vendimin amerikan

DASH e shpalli ‘Non Grata’ Berishën, 65% e shqiptarëve e mendojnë të drejtë vendimin amerikan