9 truket e veshjeve që përdorin vipat për t'u dukur mahnitëse (FOTO)

Angelina Jolie

Njerëzit e famshëm, ashtu si ne kanë të metat e tyre të vogla, por për shkak se ata janë figura publike, duhet të kërkojnë vazhdimisht mënyra të reja dhe efektive për t'u dukur të përsosur pa një ushtri stilistësh pranë tyre. Përmes këtyre 9 personazheve do të mësoni se si të fshihni tiparet që nuk ju pëlqejnë dhe të nxirrni në pah avantazhet tuaja me ndihmën e rrobave. Më poshtë janë disa metoda që do t'ju ndihmojnë të dukeni mahnitëse.

1. Sarah Jessica Parker i jep më shumë volum pjesës së sipërme të trupit

Sarah Jessica Parker mund të konsiderohet një ikonë e stilit, sepse ajo di të paraqesë avantazhet e saj dhe t'i fshehë me kujdes të metat. Për shembull, ajo përmirëson formën e bustit të saj me veshje në pjesën e sipërme të trupit. Në vend që të rregullojë atë që mund të konsiderohet si e metë e trupit me operacionin plastik, ajo përdor veshje të zgjedhura mirë. Nëse keni të njëjtin problem, vishni ngjyra të forta të ngurta ose printime të mëdha, si dhe fllanxha, ruffles dhe qafë V.

2. Angelina Jolie fsheh supet e saj të gjera dhe vithet e ngushta

Angelina Jolie, një nga aktoret më të bukura në Hollyëood, di si ta prezantojë veten dhe supet e saj të gjera nuk e pengojnë atë të duket e shkëlqyer. Nëse keni të njëjtin problem, vishni xhaketa të mëdha, pajisje shtesë në nivelin e gjoksit dhe funde me gëzof.

3. Reese Witherspoon vizualisht e bën veten të duket më e gjatë.

Reese Witherspoon, me gjatësi prej 1.57 metrash, arrin të duket më e gjatë dhe jo vetëm sepse vesh taka të larta. Nëse keni të njëjtin problem, vishni rroba me gjatësi sipër gjurit. Këpucët duhet të kenë një platformë të fshehur në zonën e këmbëve.

4. Një Victoria e vogël, Victoria Beckham krijon vëllim për trupin e saj

Victoria Beckham ka një fizik shumë të vogël, por ne nuk e shohim atë për shkak të stilit të saj unik. Nëse keni të njëjtin problem, vishni pantallona të lirshme, bluza mëndafshi me gëzof dhe pallto të pajisura.

5.Tilda Swinton fsheh madhësinë e saj të këpucëve

Tilda Swinton e pabesueshme, me një madhësi këmbësh prej 8 US, e maskon me mjeshtëri me këpucë që i shpiku legjendari Coco Chanel. Këpucët u krijuan për ta bërë këmbën të duket më e hollë. Nëse keni të njëjtin problem, vishni këpucë dhe këpucë me 2 tone ngjyrash me një këmbë të rrumbullakosur, të cilat gjithashtu e bëjnë këmbën të duket më e vogël.

6. Keira Knightley me mjeshtëri fsheh këmbët e saj të shkurtra

Keira Knightley, përkundër faktit se ajo natyrshëm ka një trup të gjatë në mënyrë disproporcionale dhe këmbë të shkurtra, fsheh me mjeshtëri të metat e saj, duke thyer siluetë e trupit të saj dhe duke rritur vizualisht gjatësinë e këmbëve. Nëse keni të njëjtin problem, vishni fustane me bel të lartë dhe funde poshtë gjurit.

7. Meghan Markle e bën belin më të theksuar

Meghan Markle është shembulli i përsosur i një vajze me një figurë "drejtkëndëshe", por ajo mësoi të krijojë efektin "oreglas" në mënyra të thjeshta që mund të përdorim gjithashtu. Nëse keni të njëjtin problem, nxirrni në pah belin me aksesorë e rripa të gjerë, si dhe funde me bel të lartë që theksojnë vithet.

8. Vanessa Hudgens bën që qafa e saj të duket vizualisht më e gjatë.

Vanessa Hudgens ka një qafë të shkurtër, por ne nuk e vërejmë fare atë. Nëse keni të njëjtin problem, theksoni qafën tuaj me aksesorë të tilla si zinxhirë të gjatë, gjerdan të çuditshëm dhe vathë.

9. Kate Winslet fsheh masën shtesë

Kate Winslet di si të duket spektakolare, pavarësisht se nuk ka matjet e modelit perfekt. Ajo është shumë e mirë në theksimin e avantazheve të saj dhe largon vëmendjen nga të metat e saj. Nëse keni të njëjtin problem, vishni një fustan me qafë të ulët ose një printim të ndritshëm. Një prerje asimetrike, një rrip ose futje të kundërta në bel dhe pëlhura të trasha gjithashtu do të duken të mira.

E.D./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A i ka përmbushur pritshmëritë tuaja SPAK?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Dy fjalë për injorantët që e shohin Ramën si 'perandor'