90-vjetori në FIFA dhe inaugurimi i ‘Shtëpisë së Futbollit’, Infantino të enjten në Shqipëri! Takim me Ramën

90-vjetori në FIFA dhe inaugurimi i ‘Shtëpisë së Futbollit’, Infantino të enjten në Shqipëri! Takim me Ramën

Presidenti i FIFA-s Gianni Infantino

Presidenti i FIFA-s Gianni Infantino do të vizitojë të enjten Shqipërinë dhe përfaqësuesit e futbollit tonë, me rastin e 90-vjetorit të anëtarësimit të FSHF-së në institucionin më të rëndësishëm të futbollit në botë.

Një arsye tjetër është edhe inaugurimi i ‘Shtëpisë së Futbollit’, ose siç njihet ndryshe kompleksi ku janë zyrat e federatës, por edhe dy minifushat përbërëse të tij.

Gjatë qëndrimit në Shqipëri Infantino do ketë edhe një takim me kryeministrin Rama, ndërsa vizitën italo-zvicerani e kishte lajmëruar prej muajsh.

Ne.k./SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord me propozimin e Berishës që votimi të bëhet i detyrueshëm?×

Lajmi i fundit

Miqësoret/ Gentian Mezani rikthen Laçin te suksesi, triumfojnë Kukësi dhe Tirana

Miqësoret/ Gentian Mezani rikthen Laçin te suksesi, triumfojnë Kukësi dhe Tirana