A do t'i dorëzojnë çelësat e zyrave? Basha mbledh kryebashkiakët e djathtë në selinë blu (FOTO)

Kryebashkiakët dhe krerët e PD së rretheve

Kryedemokrati Lulzim Basha mblodhi sot në orën 16:00 të pasdites Kolegjin e Kryetarëve dhe kryebashkiakët në selinë blu.

Në takim mësohet të jetë diskutuar lidhur me aksionin opozitar dhe qëndrimin e kryebashkiakëve të djathtë pas rezultatit të zgjedhjeve të 30 qershorit.

Gazetari i Report tv Elis Memelli raporton se ditën e nesërme në orën 12:00 Basha do të zhvillojë një mbledhje kryesie.

Ditën e djeshme lideri demokrat ishte në Mallakastër nga ku deklaroi se kryebashkiaku, Agron Kapllanaj do të jetë kryetari legjitim i Mallakastrës deri në një proces të rregullt zgjedhor.

Në datë 3 korrik, Xhelal Mziu dhe Agron Kapllanaj thanë se nuk do t'i lirojnë zyrat të zgjedhurve të rinj socialistë nga 30 qershori dhe se duan të bëhen zgjedhje më 13 tetor.

Ndërsa tre ditë më parë, kryebashkiakja e Shkodrës, Voltana Ademi përmes një letre drejtuar ambasadave në Shqipëri u ka kërkuar të ngrenë një përfaqësi ndërkombëtare për të qeverisur Shkodrën. Voltana Ademi kërkoi që Shkodra, por edhe bashkitë e tjera të drejtohen nga një Komision Ndërkombëtar, si në vitet 1913- 1914 derisa, sipas saj të shkohet në zgjedhje të vërteta.

/r.k./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A duhet të mbahen zgjedhjet parlamentare me lista të hapura?

Komento

Komente

 • Meta: 12/07/2019 09:20

  Keta "demokratet' qe, shqiptareve ne rruge dhe nga rruga, ju premtojne "demokraci". Po deshmojne se, jane per rrugen dhe nga rruga ta shkaterojne shtetitin dhe nga rruga te marrin pushtetin. Sepse, me rregullat demokratike, sovrani nuk ju besoi, e nuk do ju besoje krren e kurre qe,keta "demokrat" te vijne ne sherbim te sovranit.

  Përgjigju
 • CaBone: 11/07/2019 19:49

  Pse a kan bith me i mbajt thu?

  Përgjigju
 • HAJDAR REXHEP LEKA KASAP [ KEPI ]: 11/07/2019 12:19

  Do i dorzojn çelsat si çeço se s'kan shanc ta provoi debilja voltana kok thana se aq tru ka sa një kokër than. Populli doli e votoi e lylin te plerat e çoi.

  Përgjigju
 • Populli: 11/07/2019 11:08

  Celsat e kashtes i ka marre Luli,Berisha,Meta,Kryemadhi,nje mut te madh do mbajne jo Bashkite,qytetaret votuan per ti larguar pergjithmone keta Haxhi Qamile te kesaj lesh politike alla Berisha-Meta.

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Masakra e Srebrenicës/ Rama si kryetari i OSBE: Përgjegjësia për krimet u takon atyre që i kanë kryer! Të vihet drejtësi dhe të nxirren mësime