A e njihni Berishën si kryetar të PD-së? Përgjigja e kryetarit të Komitetit të Jashtëm

A e njihni Berishën si kryetar të PD-së? Përgjigja e kryetarit të Komitetit të Jashtëm

1653391345_mcallister.jpg

Kryetari i Komisionit të jashtëm të PE David Mc.Allister nuk ka dashur të prononcohet për situatën në PD dhe zgjedhjen e Sali Berishës kreun e kësaj force, teksa shtoi se javën e ardhshme do të ketë një konferencë në Roterdam, ku pritet të diskutohet edhe për Shqipërinë.

“Jam këtu si kreu i delegacionit për çështjet e jashtme. Nuk është vendi këtu për të komentuar për zhvillimet e brendshme të Partsië Demokratike. Do të kemi javën që vjen një konference në Roterdam javën që vjen, jam i sigurt se do të bisedojmë dhe për çështjet me Shqipërinë.”, tha kryetari i  Komitetit të Jashtëm te parlamentit europian.


Lajmi kryesor:

Integrimi në BE, David McAllister në Tiranë: Shqipëria plotëson kushtet për negociatat! Nuk mund të ecet para pa një opozitë konstruktive


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

Ndahet nga jeta 'Nona Tirona' në moshën 102-vjeçare, bashkëshortja e futbollistit të njohur Selman Stermasi

Ndahet nga jeta 'Nona Tirona' në moshën 102-vjeçare, bashkëshortja e futbollistit të njohur Selman Stermasi