Abuzimi me pronat në Spille, arrestohet kryeinspektori i Bashkisë Rrogozhinë/EMRI

Bregdeti i Spillesë

Policia ka arrestuar një tjetër zyrtar të Bashkisë së Rrogozhinës të përfshirë në skemën e tjetërsimit të pronave në bregdetin e Spillesë. Në pranga ka rënë kryeinspektori i bashkisë, Artur Tosku, i cili akuzohet për shpërdorim detyre.

Tosku ishte shpallur në kërkim nga policia që prej fillimit të këtij viti, kur u godit grupi kriminal i abuzimit me pronën publike.

Në atë kohë, policia vuri në pranga disa zyrtarë, të cilët në bashkëpunim me njëri-tjetrin, duke abuzuar me detyrën kanë falsifikuar dokumentet, duke bërë ndryshim e zërit kadastral për një siperfaqe prej 110.000 m2 tokë në vijën bregdetare Spille Kavajë dhe në fshatrat përreth, duke e tjetërsuar nga “tokë pa frut” në "tokë arë” dhe më pas kanë bërë ndarjen në mënyrë të kundraligjshme të kësaj siperfaqe toke, në interes të tyre dhe personave të tjerë.

  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se Rama e Basha do të bëjnë kompromis për të ardhmen e Shqipërisë?

Komento

Komente

  • Kafsha: 26/06/2018 14:44

    TOKA NUK KA DHE NUK DUHET TË KETË PRONARË. BAGETIA DUHET VETËM TA ADMINISTROJË TOKËN! TOKA NUK KA PRONAR! PRONARI I VETËM I TOKËS ËSHTË R E P U B L I K A!!!!! URGJENTISHT USHTRIA TË MARË VENDIN NËN KONTROLL!

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Anderlecht shumë i fortë për Laçin, belgët fitojnë 3-0 në Elbasan për Conference League