Abuzimi me tenderin e druve, ish-kryebashkiaku i Pogradecit dhe vartësit e tij shkaktuan një dëm prej 960 mijë lekësh

Report Tv ka mësuar të tjera detaje në lidhje me abuzimin me tenderin e druve, një ndër akuzat që rëndojnë mbi ish-kryetarin e Bashkisë së Pogradecit, Eduard Kaprit dhe 2 vartësve të tij.

Gazetari i Report Tv, Arsen Rusta, bën me dije se Kapri, së bashku me anëtarët e Komisionit të Vlerësimit të Ofertave, Enkeleida Kllomollari, Nexhmi Torro dhe Avdulla Canoj përvetësuan afërsisht 10% të shumës së tenderit, duke vjedhur 800 mijë lekë dhe duke i shkaktuar shtetit një dëm rreth 960 mijë lekë.

Po ashtu rezulton se Kapri është pyetur nga SPAK para disa javësh në lidhje me këtë çështje, por ka mohuar akuzën për shkeljen e barazisë në tendera. Ndërkohë, nga dokumentacioni i sekuestruar nga SPAK, akuza për shkeljen e barazisë në tendera rezulton e provuar.


Lajmi kryesor:

Tentativa për pengimin e zgjedhjeve lokale të 2019 dhe abuzimi me tenderin e druve, SPAK dërgon në GJKKO ish-kryebashkiakun e PD të Pogradecit dhe 5 vartësit e tij


J.SH./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Rishfaqen nostalgjikët e diktatorit, a duhet bërë dekomunistizimi i shoqërisë shqiptare?×

Lajmi i fundit

John

Tragjedia në Bullgari, flet për herë të parë pronari i ‘Besa Trans’: Edhe familje ime ishte në udhëtim në Stamboll