Sarandë/U kap duke kryer marrëdhënie seksuale me një 13-vjeçare, arrestohet kryeinspektori! E mitura shfrytëzohej për prostitucion, në pranga dhe tutori (FOTO)

Petraq Rako, punonjës policie me gradën kryeinspektor

SARANDË-Mund të ishte mbesa e tyre, por kjo nuk ka penguar dy burra mbi të 60-at që të abuzojnë seksualisht dhe më pas ta përdorin për prostitucion një 13 vjeçare. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Sarandë, ndërsa situata bëhet edhe më skandaloze ku i përfshirë në këtë skemë është edhe kryeinspektori.

Në pranga përfundoi kryeinspektori Petraq Rako, 63 vjeç, punonjës policie Trup Shërbimi në pikën kufitare Rips dhe tutori Stefan Koloi, 62 vjeç, banues në fshatin Xarrë, Konispol. Arrestimi i tyre është bërë nga SHÇBA , pas një hetimi 1 mujor për rastin që ishte denoncuar në Polcicinë e Sarandës.

Kryeinspektori Rako, i cili ishte klient i 13-vjeçares u arrestuar në flagrancë, ndërsa Stefan Koloi, 62 vjeç ishte tutori i saj, i cili ka shfrytëzuar për qëllime përfitimi 13 vjeçaren, duke përshtatur një ambient për shfrytëzimin e prostitucionit. Korbi kishte përshtatur lokalin e tij si vend për shfrytëzim prostitucioni. 

Ata do të përballen me veprat penale “Shfrytëzim i prostitucionit”, “Marrëdhënie seksuale ose homoseksuale me të mitur”, “Prostitucioni” dhe “Mbajtja e lokaleve për prostitucion”.

Petraq Rako, oficer i Komisariatit të Policisë Kufitare Sarandë, i arrestuar në 2007 për “dhënie ndihme për kalim të paligjshëm të kufirit në bashkëpunim në kuadër të grupit të strukturuar kriminal” por është shpallur i pafajshëm

Në cilësinë e provës materiale policia ka sekuestruar

– 2 automjete;

– 4 aparate celularë;

– një sasi vlere monetare e dyshuar si e përfituar nga veprimtaria kriminale

– është vendosur sekuestro konservative ndaj ambienteve të përshtatura për ushtrimin e kësaj veprimtarie të kundërligjshme.

Banorët e zonës shprehen për Report Tv dhe Stefan Koloin e njohin si burrë të mirë, ndërsa shtojnë se dëgjonin zëra në lokalin e tij, por e mbante të mbyllur.

Stefan Koloi

 

Petraq Rako

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 16:55
Abuzoi me të miturën, banorët flasin për tutorin: Stefan Koloi burrë i mirë, dëgjonim zëra në lokalin e tij por e mbante të mbyllur

Dy banorë të zonës kanë reaguar për arrestimin e Stefan Koloit, i cili akuzohet se kishte përshtatur lokalin e tij si ambient për shfrytëzim prostitucioni duke abuzuar me një 13-vjeçare. Banori për mikrofonin e Report Tv tha se Koloin e njihnin si një burrë të mirë, që shikonte hallin e tij. Sakaq, ata shprehen se lokalin e kishte të mbyllur, por dëgjonin dhe zëra njerëzish.

Kujtojmë se Stefan koloi u arrestua së bashku me kryeinspektori Petraq Rako, 63 vjeç pasi akuzohen se abuzuan seksualisht me një 13-vjeçare dhe më pas ta përdornin këtë të fundit për prostitucion.

"Stefani, njeri i mirë në punë të tij, se ç'kishte ai në mëndje nuk e dijmë. E ka mbyllur ai, nuk punonte në lokal. Vetë ai vinte këtu për të pastruar.Lokali nuk ka qenë i hapur. Ay vinin gra, kishte zëra, por nuk e di kur vinin e kur dilnin."-tha banori.

I.K./M.Ç/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Iris: 20/11/2021 03:22

  Akti i pedofilise kthehet ne akt prostitucioni kur shfrytezimi i femijes behet ne kembim te parave,ose favoreve te tjera,joseksuale.Si nuk kane turp apo moral keta njerez?!

  Përgjigju
 • Scutari: 19/11/2021 23:26

  Nuk eshte prostitucion, sepse prostitucioni ushtrohet me prostituta!! Kjo eshte pedofili dhe keta nuk duhet te jetojne!!

  Përgjigju
 • vjeshta: 19/11/2021 21:50

  Grekët e mutit!

  Përgjigju
 • Tata: 19/11/2021 18:29

  Keta quhen pedofil dhe vulosen si te tille. Jane personat me te rrezikshem per te miturit,vrasin po ta dine qe rrezikojne te demaskonen. Jane gjahtaret e femijeve.

  Përgjigju
 • Lui: 19/11/2021 16:55

  Duken si histori te pabesueshme..!! Si ka mundesi qe nje burre te arrije deri aty sa te shkoje me nje femije?! Nuk e di a e kemi kapur fundin si shoqeri apo ka akoma?!

  Përgjigju
 • Shoku: 19/11/2021 16:48

  Ca monstre duket maniak qe nga fytyra,coheni brenda tja thyejne kurrizin.

  Përgjigju
 • coli: 19/11/2021 15:29

  per mua ,ky si edhe ai qe vrau ate femijen nga fieri nuk ka ndo nje ndryshim,thjeshte duhen bere gjilpera strilizuara

  Përgjigju
 • Tani: 19/11/2021 13:12

  Keto pleq duhen trredhur dhe varur. Te rikthehet denimi me vdekje

  Përgjigju
  • UKU MOMLIT: 19/11/2021 15:18

   Denimi me vdekje duhet te rikthehet vetem per kriminelet qe kane qene e jane ne pushtet por kjo ska per te ndodhur kurre. Keshtu qe te mbajme mbi supe pushtetin e korruptuar-kriminal qe eshte instaluar per 30 vjet......

  • artur: 19/11/2021 14:26

   e drejte

 • Sondazhi i ditës:

  A duhet ta legalizojë Shqipëria kanabisin për qëllime mjekësore?×

Lajmi i fundit

John

Takimi i ‘sikletshëm’ virtual i Putinit dhe biznesmenëve italianë, mes tensioneve të perëndimit